Спецможливості
Новини

Карантині заходи суттєво не вплинули на зростання споживчих цін на продукти харчування, – ННЦ

19.05.2020
823
Карантині заходи суттєво не вплинули на зростання споживчих цін на продукти харчування, – ННЦ  фото, ілюстрація

Ціни на продукти харчування в Україні у квітні зросли на 2,2% проти березня цього року, але карантинні обмеження несуттєво вплинули на зростання цін. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки». 

"Споживчі ціни на продукти харчування в Україні у квітні 2020 року виросли порівняно з березнем на 2,2%. У березні зростання цін порівняно з лютим становило 0,4%. Відносно невисокий рівень зростання цін свідчить, що в період дії карантинних заходів, введених в Україні з 12 березня 2020 року, цілком можливого зростання споживчих цін на продукти харчування не відбулося", – йдеться в повідомленні. 

Згідно з повідомленням, відсутність масштабного ажіотажного попиту і суттєвого подорожчання в березні-квітні можна пояснити зменшенням купівельної спроможності українців. Найбільше у квітні зросли ціни на фрукти (+ 12,8%), що можна пояснити сезонним чинником і тимчасовим закриттям оптово-роздрібних продовольчих ринків, а також на яйця (+ 9,4%), які до цього постійно дешевшали.

"Однак ці товари не відносяться до категорії тих, якими запасаються надовго", – наголошується в повідомленні. Разом з тим, ціни на продукти харчування, якими українці запасаються насамперед, у квітні зросли значно менше. 

Макаронні вироби подорожчали на 1,9%, м'ясо і м'ясопродукти – на 0,9%, олію соняшникову – на 0,3%, а на вершкове масло – не виросли зовсім.

Винятком є лише цукор. Ціни на нього виросли на 2,9% у березні і на 4,8% у квітні – але внаслідок впливу інших чинників, а не карантинних обмежень. 

"Водночас, зростання цін на продукти харчування у квітні стало найбільшим з червня 2017 року. А порівняно з квітнем 2019 року споживчі ціни на продукти харчування збільшилися на 2,5%", – сказано в повідомленні.

 

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0