Спецможливості
Новини

Кам’янець-Подільський переводить опалення міста на агропелети

14.12.2016
2517
Кам’янець-Подільський переводить опалення міста на агропелети фото, ілюстрація
У Кам’янець-Подільському зупинилися на агропелетах з соломи, щепі та качанах

Українські міста позбуваються газової залежності. Першим в країні відмовитися від опалення газом планує Кам’янець-Подільський в Хмельницькій області, за ним - Умань, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.
Наразі, в Кам'янці вже працюють квартальні котельні на агропелетах і добудовується потужна ТЕЦ на щепі. Орієнтовна дата завершення споживання газу – 1 березня 2017 р.

За словами директора КП "Міськтепловодоенергія" Валерія Гордійчка, місто перепробувало усі можливі види біопалива -  від соломи, кукурудзяних качанів та торфу - до агропелет і щепи. І згодом визначилося.

У Кам’янець-Подільському зупинилися на агропелетах з соломи, щепі та качанах. Наразі, місто поділене на сектори, у кожному встановлені квартальні котельні на агропелетах. З 1 березня планують обігрівати стотисячне місто альтернативним паливом – вимкнуть усі газові котли. Це дозволить зекономити понад 10 млн грн. Щоправда, якщо біопаливо відносно дешеве, то левову частку витрат складає логістика, зазначає В.Гордійчуук і додає, що держава має подбати про перевізників та зменшення витрат на логістику.

Наступним "енергонезалежним містом" планує стати Умань. Наразі будується 15 котелень на біопаливі.

За даними В.Гордійчука, щороку в країні на полях спалюється до 30 млн т соломи. Якби її переробляти в пелети і спалювати в містах, вони б стали енергонезалежними.

За даними Біоенергетичної асоціації України, у період з 2010 по 2014 рр. сектор біоенергетики зростав щорічно на 42%, що дозволило в 2014 р. замістити три мільярди кубів газу. Загальна кількість котлів на біомасі в муніципальному секторі зросла з 2012 до 2016 р. з 561 до 1787 котлів, загальною потужністю 1134 МВт. При тому кількість котлів, що працюють на агровідходах зросла в шість разів (257 на кінець 2015 р.), в на агрогранулах - в 9 (до 330).

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 

1
0