Спецможливості
Новини

Як у Польщі фермери влаштовуватимуть сезонних працівників: умови

15.05.2020
857
Як у Польщі фермери влаштовуватимуть сезонних працівників: умови фото, ілюстрація

Головна санітарна інспекція Польщі на своїй сторінці опублікувала вказівки для фермерів, які працевлаштовують іноземців на сезонні роботи.

Метою рекомендацій є запровадження карантину для осіб, які прибувають з-за кордону в місця, де вони мають працювати.

 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на konkurent.ua.

Як йдеться в повідомленні, при перетині кордону таким особам вимірюватиметься температура тіла, а їхні імена вноситимуться до Реєстру осіб, які прибули до Польщі. Приїзд сезонного працівника до конкретного господарства відбуватиметься транспортом, наданим роботодавцем. При цьому повинні дотримуватися усі санітарні вимоги.

Тривалість подорожі не має перевищувати 24 години з моменту перетину кордону. Іноземець повинен отримати письмову інформацію від роботодавця щодо службових обов’язків, проходження карантину та дій у випадку зараження. 14-денний карантин працівник повинен пройти на території фермерського господарства. Про це роботодавець зобов’язаний повідомити Повітову санітарно-епідеміологічному інспекцію.

Після приїду працівник повинен пройти тест на коронавірус. Організацією аналізів займатиметься фермер, у якого має намір працювати іноземець. Фермер покриває вартість аналізу. У випадку позитивного результату працівник повинен залишити господарство і перебувати в ізоляції.

Під час карантину працівник може працювати, однак не може виходити за межі господарства, а контакти з іншими людьми мають бути зведені до мінімуму. Лише на 7 день карантину можна буде провести тест. Якщо тест буде негативний, тоді працівник звільняється від решти карантину.

Окрім цього, працівнику мають бути забезпечені відповідні умови проживання, а також належні умови для дотримання санітарної безпеки. Господарство зобов’язане надати працівникові засоби гігієни. Щонайменше раз на день працівникові варто проводити температурний скринінг, найкраще – перед початком роботи. Санітарна інспекція рекомендує, аби у фермерських господарствах робота виконувалася в невеликих групах людей із дотриманням щонайменше дистанції 1,5 м між людьми. Приміщення потрібно провітрювати, а усі поверхні – дезінфікувати. 

Також рекомендується визначити в господарстві одну або двох осіб для зовнішніх контактів. При цьому ці люди не повинні контактувати із сезонними працівниками та особами, які перебувають на карантині. У випадку, якщо у працівника на робочому місці з’являться симптоми, схожі на коронавірусну інфекцію, його необхідно негайно відсторонити від роботи та перевезти індивідуальним транспортом до місця проживання.

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее

1
0