Спецможливості
Новини

Як українським аграріям збільшити прибуток від експорту

30.11.2018
735
Як українським аграріям збільшити прибуток від експорту фото, ілюстрація

Для збільшення прибутку українським аграрним компаніям-експортерам необхідно збільшувати продажі на зовнішні ринки продукції з доданою вартістю. Про це сказала радник з питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні  Каролін Спаанс, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

"Зараз ви, наприклад, експортуєте ягоди в Польщу. Там їх переробляють, і вони надходять на голландський ринок уже з Польщі, а не України. Якщо ви хочете збільшити прибуток, то вам необхідно збільшувати експорт продукції з доданою вартістю замість експорту сировини. Тому Україні потрібно нарощувати переробку, упаковку, заморозку і інші технології. І з боку українських компаній є інтерес до таких технологій ", - розповіла Каролін Спаанс.

Інвестиції в переробку також дозволять збільшити доходи від експорту. Україна зараз сумарно експортує товарів приблизно на $ 43 млрд на рік. А експорт з Нідерландів тільки сільськогосподарської продукції становить приблизно $ 100 млрд на рік. За словами Спаанс, це також пов'язано з тим, що Нідерланди переважно експортують продукцію з високою доданою вартістю.

Вона також нагадала, що з ініціативи голландського бізнесу три роки тому було створено державно-приватне партнерство (ДПП) "FoodTechLink Україна". Воно об'єднує машинобудівні компанії, які пропонують обладнання для переробки аграрної продукції в чотирьох сегментах: молоко, м'ясо, овочі та фрукти, хлібобулочна і кондитерська галузь.

"Нідерланди дуже сильні в аграрному секторі. Ми другий у світі експортер аграрної продукції. Україна також має великий потенціал у цій сфері, але між нами є істотна відмінність. В Нідерландах немає таких великих полів. Тому ми дивилися: у чому у нас багато досвіду, і де є потенціал і інтерес в Україні, щоб застосувати цей досвід і намагалися діяти в таких секторах. Наприклад, в Україні вирощується багато фруктів і овочів, але їм потрібно дати додану вартість: сортувати, упакувати або переробити. У нас ці технології добре розвинені ", - пояснила вона причини створення такого ДПП в Україні.

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки

1
0