Спецможливості
Новини

Як знизити ризики для власного агробізнесу

18.03.2021
680
Як знизити ризики для власного агробізнесу фото, ілюстрація

Страхування давно перестало асоціюватися лише зі здоров'ям, автомобілями та нерухомістю: на сьогодні існує широкий перелік страхових продуктів для різних сфер бізнесу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

Страхування сільського господарства в Україні особливо актуальне завдяки тому, що агропромисловий комплекс генерує близько 13% українського ВВП і є однією з ключових сфер економіки нашої країни. У середині лютого Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, яким впроваджується новий інструмент підтримки аграріїв — агрострахування.

«Державна підтримка агрострахування є ефективним інструментом у багатьох країнах світу. Ми розуміємо, наскільки ця підтримка є важливою і довгоочікуваною для українських фермерів, особливо, коли ми говоримо про глобальні зміни клімату і непередбачувані погодні умови, такі як посуха. Це рішення сприятиме розвитку не тільки агросектору, а й економіки в цілому», — сказав міністр економіки Ігор Петрашко.

Страхові компанії розуміють ці ризики, тому мають у своєму арсеналі такі важливі продукти як страхування врожаю та сільськогосподарської техніки.

«Основний продукт аграрного виробника — це урожай, а він на 50% залежить від погодних факторів. Якщо ми говоримо про великі посівні площі, то людина поки не навчилася формувати оптимальні погодні умови, і врожай перебуває в зоні ризику. А сільськогосподарська техніка — основний «інструмент» аграрія. З урахуванням особливостей експлуатації в складних польових умовах і під час простою — техніка також схильна до різноманітних ризиків», — повідомили у страховій компанії.

У разі часткової або повної втрати врожаю через несприятливі погодні фактори Страхова компанія відшкодовує вартість врожаю застрахованому. Рівень страхового покриття, вартість врожаю, перелік застрахованих ризиків визначаються за погодженням сторін.

Тим часом, страхування сільськогосподарської техніки передбачає відшкодування в разі виникнення таких ризиків як пожежа, стихійні лиха, удар блискавки, перекидання під час роботи в полі, зіткнення з іншою технікою, протиправні дії третіх осіб. Окремо також можна передбачити опцію покриття ризиків пошкодження техніки під час перевезення її з одного поля на інше. Страхова компанія покриває ремонт і відновлення техніки в разі часткових пошкоджень або повністю компенсує вартість техніки в разі її повного знищення (за вирахуванням франшизи).

 

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0