Спецможливості
Новини

Як розвинути агрострахування в Україні

08.11.2017
1916
Як розвинути агрострахування в Україні фото, ілюстрація
Ринок агрострахування буде розвиватися тільки за державної підтримки. Про це свідчить світова практика

Культура добровільного сільгоспстрахування в Україні розвинена недостатньо. У порівнянні з США, де застраховано 85% площ, в Україні цей показник становить близько 5%. Спрацьовує недовіра до гравців ринку і непоінформованість сільгоспвиробників. Про це йшлося на круглому столі «Агробізнес в Україні. Велика гра», передає кореспондент propozitsiya.com.

У кінці 2016 року Credit Agricole спільно зі страховою компанією AXA Group і компанією Syngenta розробили продукт, в якому 50% витрат на страхування компенсує Credit Agricole і Syngenta, пропонуються більш привабливі ставки.

«Цей продукт покриває чотири області - Вінницьку, Полтавську, Черкаську та Київську. Поки працюємо з двома культурами - пшеницею і кукурудзою, будемо рухатися в сторону інших культур і розширювати територіальне охоплення», - розповіла Наталія Порвіна, директор департаменту підтримки агробізнесу Credit Agricole. Вона додала, що Credit Agricole має на меті розвивати агроринок України.

Сергій Кривошеєв, начальник департаменту корпоративного страхування INGO Україна, зазначив, що агрострахування в Україні є, і це не міф. «Страховиків хвилюють найбільше такі питання, як зміна клімату. Зростає середня температура, що сильно впливає на агропідприємства, які повинні коригувати свої технології. За останні 50 років вперше були заморозки в травні, а у Вінниці був град у вересні», - розповів С. Кривошеєв.

Страхові продукти, що активно розвиваються в світі, можна розділити на традиційне страхування від названих ризиків (як наприклад, пожежа, град) і параметричне або індексне. У першому випадку виплати здійснюються за фактом події, у другому випадку - коли вказаний параметр відхилився від середнього багаторічного.

«Вибір залежить від того, наскільки глибоко підприємство прагне контролювати ризики. Якщо важливий загальний результат, то краще вибрати параметричне страхування. Якщо глибше, то краще придивитися до пойменованим ризиків», - додав C. Кривошеєв.

На думку експертів, ринок агрострахування буде розвиватися тільки за державної підтримки. Про це свідчить світова практика.

«Ще в 2008 році в Туреччині не було системи агрострахування взагалі. Вони приїжджали до нас, щоб дивитися, як це працює. Ми ділилися досвідом, показуючи, що у нас є. Зараз в Туреччині є система держпідтримки, застраховано 70% посівів сільгосппродукції. Ми ж в цьому плані деградували», - пояснив представник INGO Україна.

При цьому страховики не наполягають на безоплатній допомозі з боку держави. «Потрібна система win-win, коли виграють усі сторони протягом 5-10 років", - підсумував C. Кривошеєв.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: АПК, агрострахование

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0