Спецможливості
Новини

Як погода в США вплине на заробіток українських фермерів?

27.04.2017
1342
Як погода в США вплине на заробіток українських фермерів? фото, ілюстрація
Ціни на зернові на світових ринках знизилися під впливом погодного чинника, а також слабких тижневих результатів з експорту пшениці старого врожаю в США

Ціни на зернові на світових ринках знизилися під впливом погодного чинника (дощі в деяких Штатах США позитивно вплинули на стан озимої пшениці), а також слабких тижневих результатів з експорту пшениці старого врожаю в США. Такі висновки зробила старший аналітик Dragon Capital Наталія Шпигоцька, пише  propozitsiya.com з посиланням на biz.censor.net.ua.

"Найсильніше падіння припало на 20-е квітня. Так, за тиждень (п'ятниця 21-е квітня до п'ятниці 14-е квітня) CBOT-котирування пшениці та кукурудзи знизилися на 5,6% і 3,8% відповідно. Уже на цьому тижні ослаблення долара посприяло зміцненню цін на зернові", - говорить аналітик.

У 2016 році в загальній структурі українського експорту на продукцію рослинництва довелося 22,3%, а на олієжирову продукцію - 10,9%.

За даними Андрія Шевчишина з Forex Club, левову частку в структурі експорту зернових займають пшениця (33%, $2,72 млрд, 17,92 млн т), кукурудза (33%, $2,65 млрд, 17,28 млн т) і ячмінь (8,2%, $0,66 млрд, 4,8 млн т). У олієжировому експорті 93% припадає на соняшникову олію ($3,7 млрд, 4,84 млн т).

"З початку 2017 року ціни української пшениці зросли (Wheat 12.5% ​​FOB Black Sea) на 2,1% до $187,5; ціни української кукурудзи (FOB Black Sea) - на 3,9% до $171. Втім, пікові цінові рівні були зафіксовані в лютому, і починаючи з березня ціна поступово знижується під впливом глобальних тенденцій, високих перехідних залишків перед новим врожаєм і конкуренції з російським зерном", - говорить він.

Спотові (одномоментні) ціни на соняшникову олію (FOB, Чорне море) c початку року знизилися з $715,75 до $649,50/т, або на 9,3%.

Соняшникова олія (Spot / USD / т FOB укр.порти), останні 12 міс.

За даними А. Шевчишина, на світових ринках ф'ючерсні контракти на пшеницю з початку року знизилися на 2,4%, а на кукурудзу зросли лише на 0,4%.

"Те, що падіння цін (на ГМК і АПК продукцію) поки не відчувається в Україні, пояснюється тимчасовим лагом (через місячні та квартальні контракти наших експортерів зміна спотових цін буде відображено в наступних періодах), а також психологічним позитивом від траншу МВФ" , - резюмує колишній член НКРЕКУ і інвестбанкір Андрій Герус.

На думку Н. Шпигоцької, основну роль в зниженні цін на зернові в Україні найближчим часом буде відігравати наближення нового врожаю 2017 року.

Ключові слова: АПК, експорт, зернові

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0