Спецможливості
Новини

Як на Сумщині науковці допомагають аграріям збільшувати врожаї?

06.09.2017
1508
Як на Сумщині науковці допомагають аграріям збільшувати врожаї? фото, ілюстрація
Останніми роками Сумщина значно розширила й активізувала власний потенціал як зернова область

Останніми роками Сумщина значно розширила й активізувала власний потенціал як зернова область. Якщо раніше валовий збір збіжжя в межах 2 млн т вважали рекордним, то нині хлібороби виходять на показник 4 млн т, і це не межа. У чому секрет таких досягнень, розповів директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ Віктор Кабанець, пише propozitsiya.com з посиланням на ukurier.gov.ua.

За його словами, вчені інституту, який розташований у Сумах, вперше у світовій практиці створили та районували високопродуктивні сорти гречки детермінантного морфотипу. У Державному реєстрі сортів, придатних для поширення в Україні, 7 саме цієї культури - Сумчанка, Крупинка, Іванна, Слобожанка, Ювілейна-100, Ярославна, Селяночка; багаторічні злакові трави: вівсяниця лучна - Венера, Росинка, вівсяниця очеретяна - Садівничанка; соняшник - Фаренгейт, Сяйво; амарант - Садівський.

Виведені гречані сорти мають високий потенціал урожайності та чудові технологічні якості, стійкі до вилягання і осипання, займають більш як 70% посівних площ цієї культури в області та понад 40% - в Україні. Сумчанку та Крупинку занесено до  Держреєстру селекційних досягнень кількох держав. За роки випробування на сортодільницях Сумської та Чернігівської областей їхня врожайність становила 23-28 ц на круг.

Крім того, у стаціонарних дослідах науковці розробляють раціональні схеми сівозмін для північно-східного лісостепу, енергозберігаючі різноглибинні системи основного обробітку ґрунту в сівозмінах та встановлюють параметри максимального насичення сівозмін кукурудзою на зерно та соняшником, який на Сумщині займає майже 20% посівних площ.

На базі інституту проводять круглі столи та семінари, науковці консультують аграріїв, регулярно апробують результати своїх досліджень на міжнародному рівні.

Довідка

Інститут сільського господарства Північного Сходу НААНУ створено 1905 року. Станом на 2015 рік вчені продемонстрували 224 сорти озимих і ярих зернових культур, 63 - зернобобових, 28 - круп’яних культур, 11 - льону, 96 гібридів кукурудзи, 56 - соняшнику.

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее

1
0