Спецможливості
Новини

Як і де виробники олії нарощують потужності

14.09.2016
1283
Як і де виробники олії нарощують потужності фото, ілюстрація
порт Бунге

У першому півріччі нинішнього року на українському ринку рослинної олії були реалізовані великі інвестиційні проекти

Про це повідомляє Пропозиція

Згідно з маркетинговим дослідженням " Ринок соняшникової та сафлорової олії в Україні ", проведеного компанією Alliance Capital Management, компанія Bunge Ukraine (входить в американську групу Bunge і володіє одним з найбільших зернотрейдерів Сантрейд і Дніпропетровським МЕЗ, який випускає соняшникову олію під торговою маркою Олейна) закінчила будівництво та ввела в експлуатацію в Миколаївському морському порту свій другий великий виробничо-перевантажувальний комплекс.

Він включає в себе масляний термінал і один з найбільших в країні завод з виробництва рослинної олії. Обсяг інвестицій в цей проект склав $ 180 млн. Відкриття заводу в порту дозволить Bunge Ukraine оптимізувати логістичні витрати і тим самим знизити собівартість виробленої продукції, що є великою перевагою на цьому висококонкурентному ринку.

Також, в маркетинговому дослідженні говориться, що в липні 2015 року компанія Allseeds побудувала недалеко від порту "Південний" великий олійоекстракційний завод Allseeds Black Sea, потужністю переробки 700 тис. тонн насіння соняшнику на рік. Завод будували 1,5 року. За п'ять років компанія планує збільшити потужності переробки насіння на цьому заводі в чотири рази.

Обсяг інвестицій в будівництво заводу склали $ 200 млн. А в розширення потужностей планується витратити ще близько $ 400 млн. Роком раніше Allseeds, з метою скорочення витрат на логістику, побудувала на території порту "Південний" термінал з власною залізничною гілкою і можливістю зберігання 42 тис. тонн рослинної олії. Будівництво зайняло 9 місяців, технічний аудит здійснювала голландська компанія Tebodin. На терміналі встановлено обладнання компаній Harburg Freudenberger (Німеччина), Buhler (Швейцарія), Andreotti Impianti (Італія), Westfalia (Німеччина), Bosch (Німеччина), також встановлено енергозберігаюче бойлерне обладнання, яке працює на лушпинні соняшнику, бельгійської компанії Vyncke.

Термінал дозволив компанії економити до $ 600 тис. при перевалці 30 тис. тонн рослинної олії в один танкер. Основні характеристики терміналу: резервуари для зберігання - 4 бокси 5000 м куб., 8 боксів 3000 м куб., 3 бокси 300 м куб .; розвантажувальні потужності - автомобільна лінія 3 тис. т в день, залізнична лінія 2 тис. т на добу; відвантажувальні потужності - швидкість портової завантаження 800 т/год, довжина судна до 250 м, ємність навантаження до 100 тис. т. У 2016 році компанія планує збільшити потужності свого елеватора до 120 тис. тонн. Компанія інвестує в це розширення $ 5 млн. Постачальником конструкцій обрана китайська компанія Jiangsu Muyang Group.

Ключові слова: соняшникова олія

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0