Спецможливості
Агробізнес

Як фермерам скористатися IT-технологіями, що допомогли Д.Трампу?

25.01.2017
2575
Як фермерам скористатися IT-технологіями, що допомогли Д.Трампу? фото, ілюстрація

Одним із найсучасніших трендів в інформаційних технологіях є Big Data — аналіз великих масивів даних. Найглибший і різноплановий аналіз суттєво розширює можливості у найрізноманітніших сферах. Так, чимало експертів називають ефективне використання Big Data у політтехнологіях однією з головних причин несподіваної перемоги Д.Трампа на президентських виборах у США. Що спільного у політтехнологій і сільського господарства? 

 

 

Сучасними фермерами теж накопичено свої Big Data — за допомогою бортових комп’ютерів тракторів і комбайнів, а також дронів і систем точного землеробства. Але, як пише редактор відділу соціальних медіа та інновацій американського інтернет-порталу agweb.com Бен Поттер, навіть у США зовсім небагато фермерів намагаються використовувати всі можливості накопичених у своїх господарствах баз даних.

— У всьому винне перевантаження інформацією. Найбільший виклик, що постає просто зараз, — це інтеграція всіх цих інструментів у рамках господарства. Таке відчуття, що тонеш у даних. Коли твоя інформація розкидана по 3–4 різних місцях, її важко зібрати до купи. Це ненабагато краще, ніж не збирати інформацію зовсім, — говорить Роберт Морріс, генеральний директор американської фірми TerrAvion, що спеціалізується на базах даних для сільського господарства.

— Збір даних — це важливий перший крок, — переконаний Стів Каббідж, президент і власник американської фірми Record Harvest, що спеціалізується на консалтингових послугах щодо точного землеробства. Він додає, що фермерові, котрий сидить без діла на зібраній продукції, формування бази даних не принесе додаткових вигод. Наприклад, фермери можуть мати картину диференціації поля на ділянки за різними показниками, але не застосовують диференційованого внесення добрив. «Це приклад втрати можливостей», — підкреслює Стів Каббідж.

Але повернемось до вищезгаданого занепокоєння потонути в даних. Наскільки легко фермеру почати використовувати бази даних і зорієнтуватися в них так, щоб бути впевненим у використовуваних технологіях? Роберт Морріс пропонує зробити крок назад і задатися запитання: «Яка найбільша проблема серед тих, які я хочу вирішити?».

Варто відзначити, що інструменти аналізу даних зі сфери сільського господарства стають набагато легшими в використанні. 10 років тому аналіз баз даних вимагав наявності накопичувача, комп’ютера і спеціальних навиків використання програмного забезпечення у сфері ГІС (геоінформаційних систем. — Ред.). А сьогодні більшість процесів виконується на ходу, за допомогою смартфона чи ноутбука. Фермери хочуть мати це на своєму айфоні або айпаді. Вони хочуть споживати та послуговуватися інформацією на ходу.

Чим більше даних може накопичити фермер, тим багатшим він стає, — вважають американські консультанти. І хоча поширена думка, що потрібно накопичувати інформацію упродовж 3 або 4 сезонів, поки фермер зможе точно встановлювати диференційовані норми висіву або внесення добрив на конкретному полі, американські консультанти говорять, що зрозуміти ситуацію можливо навіть, щойно почавши формувати базу даних. Вони радять: найкращий перший крок — візуалізація даних і переведення їх у таку форму, з якою конкретний фермер може розпочати роботу.

У США компанії, які постачають високі технології для АПК, доповнюють бази даних фермерів інформацією з публічного доступу, наприклад дані про погоду, грунти, опади тощо. Деякі фірми впроваджують системи, що роблять безпосередні заміри в бункерах зерносховищ і автоматично запускають вентилятори або сушарки, коли цього вимагають умови в приміщенні.

Це виключає з процесу таку складову, як рішення фермера. Технологія змушує дані працювати на фермера замість того, щоб просто збирати інформацію і чекати, поки господар її проаналізує, — говорить Тодд Сірс, президент американської фірми IntelliFarms.

Часто фірми, що займаються збором і аналізом даних для фермерів, пропонують безкоштовні і преміум-версії їхніх продуктів, — додає Шеп Віткоум, продукт-менеджер американської фірми FarmLogs. Він радить скористатися перевагою тестування безкоштовних версій, яких багато — це допоможе набути впевненості.

Формування бази даних — це постійні інвестиції, — додає Стів Кабідж. Він радить не знищувати даних, навіть якщо сезон був невдалий: «Не буває хороших чи поганих даних — всі вони потрібні для формування якомога повнішої вибірки».

 

За матеріалами www.agweb.com

Переклад Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0