Спецможливості
Новини

Як 138 земельних ділянок НААН перейшли у власність співробітників СБУ та Мінагрополітики

02.01.2020
1169
Як 138 земельних ділянок НААН перейшли у власність співробітників СБУ та Мінагрополітики фото, ілюстрація

Детективи НАБУ з’ясували, що Національна академія аграрних наук України (НААН) незаконно передала 15 га державних земель, які мали статус особливо цінних та повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою, приватним особам. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

23 грудня 2019 року НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження. Детективи з’ясували, що впродовж 2013-14 років посадовці НААН ухвалили низку рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність.

Приватними стали 138 земельних ділянок, що знаходяться у передмісті Києва с. Гатне Києво-Святошинського району. Хоча й мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

Рішення про вилучення такої землі та зміну її цільового призначення може ухвалювати виключно Верховна рада за поданням Кабміну. Але посадовці НААН у змові зі службовцями Держгеокадастру в Київській області проігнорували закон. Так, землі ДП "ДГ "Чабани" Інституту землеробства НААН перейшли у власність людей, серед яких посадовці НААН та їхні родичі, співробітники СБУ, Мінагрополітики та інших органів влади. Збитки, завдані розкраданням 15 га особливо цінної землі становлять 43,9 млн млн грн.

Слідство встановило причетність до корупційної схеми 9 осіб, розслідування стосовно дій яких наразі завершене. Зокрема, у вчиненні злочину обвинувачуються експрезидент НААН, співробітник СБУ та віце-президент НААН.

Інтерв'ю
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0