Спецвозможности
Новости

Кадри для авіахімробіт — актуальна проблема

05.06.2008
774
Кадри для авіахімробіт — актуальна проблема фото, иллюстрация

Через низку об’єктивних причин високий рівень застосування авіації в сільському господарстві, якого було досягнуто наприкінці 90-х років минулого століття, нині  втрачено, і починати цю справу доводиться майже з нуля.
Найгострішим серед питань, які слід вирішувати для поновлення застосування авіації в сільському господарстві, є підготовка кадрів, яких нині не готує жоден вищий учбовий заклад на теренах колишнього СРСР. На сьогодні в Укравіатрансі зареєстровано понад 90 підприємств, які експлуатують авіаційну техніку, і понад половина з них має ліцензії на проведення авіахімічних робіт у сільському та лісовому господарстві. Водночас на цих підприємствах працює аж три спеціалісти, які мають базову вищу освіту з профілю застосування авіації в народному господарстві.
Шляхам виходу із кризи у підготовці фахівців була присвячена Перша міжнародна науково-практична конференція “Проблеми і перспективи підготовки кадрів з організації авіаційних перевезень і робіт”, яка була проведена 9–10 грудня 2004 року в Національному авіаційному університеті з приводу започаткування в університеті нових напрямів підготовки фахівців.
У роботі конференції брали участь фахівці з різних галузей застосування авіації, які в своїх доповідях висвітили досягнення і проблемні питання щодо підготовки висококваліфікованих кадрів з організації авіаційних вантажних перевезень, розвитку авіаційного туризму, застосування авіаційної техніки в сільському господарстві та безпеки польотів повітряних суден. Усі без винятку доповідачі відзначали надзвичайно високий дефіцит кадрів на всіх рівнях управління галуззю застосування авіації в народному господарстві — від Міністерства транспорту України, Держдепартаменту авіаційного транспорту до виробничих авіапідприємств і авіакомпаній. Нинішній стан забезпечення галузі кваліфікованими кадрами завдає непоправної шкоди. Особливо негативно це позначається на впровадженні нових технологій вирощування сільськогосподарських культур.
Підсумовуючи основні тези доповідей та активної дискусії учасників,  конференція одностайно схвалила навчальний план Національного авіаційного університету з підготовки інженерів за спеціальністю “Організація авіаційних робіт та послуг”. Для вирішення питань, пов’язаних із застосуванням авіації в сільському господарстві, конференція рекомендувала створити Науково-виробничий центр з розробки та впровадження нових технологій авіаційних робіт у сільському господарстві. 

Интервью
Demydov1
В уникальном сооружении на территории арктического архипелага Свальбард в Норвегии не так давно официально открыли Всемирное хранилище семян. Заботясь о будущем планеты, человечество стремится
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее

1
0