Спецможливості
Новини

Через будівельний бум зернових терміналів знижуються тарифи на його перевалку

12.01.2018
1409
Через будівельний бум зернових терміналів знижуються тарифи на його перевалку фото, ілюстрація

Цей рік, за обсягами введення в експлуатацію зернових терміналів, стане рекордним. Очікується завершення будівництва потужностей загальною ємністю на 14 млн тонн, а для одноразового зберігання на 916 тис. тонн. Про це повідомляють «Порти України», передає propozitsiya.com.

Постійно зростаючий експорт українського зерна створював стійку тенденцію до розвитку портових терміналів з перевалки зерна.

«У 2007 році через українські порти і термінали пройшло близько 10 млн тонн зернових, то в 2015 році — 37,5 млн тонн, а в 2016 році — 40,3 млн тонн. Якщо взяти маркетинговий 2016-2017 рік, то обсяг перевалки хлібних вантажів склав 43,5 млн тонн. Характерно, що всі останні роки обсяги перевалки зернових росли, незважаючи на погодні умови та загальну тривалу кризу в економіці країни», — кажуть там.

Станом на листопад минулого року, в стадії будівництва в Україні перебували 15 проектів з нарощування зернових потужностей в морських портах, загальною потужністю 35,8 млн тонн і інвестиціями близько $ 850 млн. Проекти передбачали, зокрема, будівництво 7 нових причалів. Ще 21 проект знаходився в «паперової» стадії. А ось за минулий рік добудували єдиний великий проект в одеському порту. Тому у 2017 році в Україні було введено в експлуатацію термінальні зернові потужності лише на 1,75 млн тонн, проти 8,77 млн т в у 2016 році, також були введені в експлуатацію ємності для одноразового зберігання на 422 тис. тонн. Експерти оцінюють це, як перепочинок перед серйозним проривом в цьому році.

За оцінкою Міністерства аграрної політики і продовольства України, валовий збір зерна в Україні в минулому році складе 62 млн тонн. Та додали, що врожай 2017 року є другим за обсягом в новітній історії України, поступаючись лише торішньому рекорду, коли зібрали 64 млн тонн зернових. Через це обсяги експорту зернових також знизяться. За даними Мінагрополітики, цей показник знизиться з 44,4 млн тонн, в 2016-2017 МР до 41 млн тонн, в 2017-2018 МР.

Загалом, за прогнозами аналітиків, на кінець 2018 року ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах виростуть на 27 % і складуть 4295 тис. тонн, а потужність терміналів з перевалки — 82 млн тонн на рік.

«Якщо намагатися заглядати далі, ніж на пару років, то, швидше за все, темпи будівництва нових і розвитку існуючих зернових портових терміналів знизяться. Запал інвесторів охолоджує загострення конкуренції , зниження прибутковості та менші, ніж очікувалось, темпи зростання зернового експорту», — кажуть експерти.

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0