Спецможливості
Новини

Через збій автоматики в органічній теплиці фермерів на Шосткинщині згоріли всі овочі

12.07.2021
1007
Через збій автоматики в органічній теплиці фермерів на Шосткинщині згоріли всі овочі фото, ілюстрація

Нещастя трапилося у селі Клишки Шосткинської громади, на сімейній фермі «Світовоч» Світлани та Андрія Марченко, які вирощували органічні (без ядохімікатів) овочі та зелень не лише для себе, а й забезпечували корисною смачною продукцією Шостку, реалізували по всій Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на debaty.sumy.ua.

У теплиці, яка мала забезпечувати огірками, помідорами, перцем, баклажанами, цвітною капустою, броколі протягом літа, все згоріло.

«Тиждень назад в цій теплиці буяла рослинність. На стадії початку максимального плодоношення були огірки і помідори. А ще перці і баклажани, цвітна капуста і броколі. Ну і ще деякі культури на 5-ти сотках цієї теплиці. А потім відбувся збій автоматики, яка закрила фрамугу, і температура швидко піднялась, спаливши всі рослини за пару годин. Вийшла з обороту теплиця, яка мала забезпечувати основною продукцією протягом літа. У фермерів часто бувають збитки, інколи дуже масштабні… Сподіваємось на краще і працюємо далі», — повідомив власник ферми Андрій Марченко.

В телефоні фермера була встановлена спеціальна програма: при зміні температури в теплиці на телефон приходило повідомлення про це.

Але цього разу, за збігом обставин, закінчились кошти у додзвонювача…

За його словами, сума недоотриманої виручки досить суттєва, а прибутку, скоріше, в цьому сезоні не буде. Та найбільш боляче навіть не втрата коштів, шкода дарма згаяної власної важкої праці і недоспаних ночей. У коментарях під постом Андрія Марченко багато тих, хто знають сім’ю, висловлюють співчуття і підбадьорюють не розчаровуватися.

 

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0