Спецможливості
Новини

Через паніку знову піднялись ціну на цибулю

20.08.2016
1671
Через паніку знову піднялись ціну на цибулю фото, ілюстрація
цибуля дорожчає

В Україні за декілька днів ціни на цибулю на ринках підняли вдвічі

За даними інформаційно-аналітичного центру “Шувар”, вітчизняні виробники в Південних регіонах країни почали пропонувати цибулю по 3,0-3,5 грн/кг, а ще на початку тижня її можна було придбати по ціні 1,7-2,0 грн/кг.

Експерти прокоментували причину підняття цін тим, що надійшла інформація щодо масового розповсюдження захворювань цибулі у головних виробничих регіонах. Саме це призведе до масштабних втрат урожаю та стрімкого підняття ціни на початку грудня. До всього цього, вітчизняні фермери почали відмовлятися продавати цибулю, а перекупники - підвищили ціни. Аграрії планують закласти цибулю на довготривале зберігання.

Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи, пояснила, що ситуація, яка сьогодні відбувається на ринку цибулі в країні, нагадує сценарій за 2015 рік – саме тоді на ринку почався ажіотаж серед перекупників, через який ціни стрімко підняли вже у першій половині осені, але потім у листопаді її знизили. Більше того, через цей ажіотаж більшість перекупників зазнали великих втрат, тому що вони були вимушені навесні продавати цибулю в 2 рази дешевше, ніж закупляли восени.  Зараз те, що відбувається на ринку, доводить, що всі забули минулорічний досвід.

У 2016 році ситуація також небезпечна, тому що кількість площі під цибулею помітно збільшилась, ніж  була у минулому році, а це з урахуванням не надто щедрого урожаю. Такі дані вказують на перспективу збільшення валового збору по країні, тому, скоріш за все, очікується падіння ціни у другій половині сезону.

На думку фахівців, така ситуація на ринку дуже вигідна  виробникам. Адже, собівартість цибулі зараз становить близько 1,5-1,8 грн/кг (0,05-0,06 EUR/кг), а ціна за якою перекупники вже готові закупляти врожай підвищилась до 3,0 грн/кг .

Нагадаємо, Південь України може втрати 50% врожаю цибулі

Ключові слова: цибуля

Інтерв'ю
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0