Спецможливості
Новини

Через низьку пропозицію ціни на печериці різко зросли

27.08.2018
1217
Через низьку пропозицію ціни на печериці різко зросли  фото, ілюстрація

Після тривалої стабільності в Україні ціни на печерицю почали стрімо дорожчати. Ціни на них зараз - на новорічному рівні. Печериць не вистачає через низьку врожайність, пише propozitsiya.com  з посиланням на  УНІАН. Про це повідомляють в Національному грибному агентстві (UMDIS).

За інформацією аналітиків, зростання цін на гриби спостерігається по всій Україні, але найбільше гриби подорожчали в Київській, Одеській та Харківській областях. На київських оптових ринках печериці продають за 46-48 гривень за кілограм, а в супермаркетах – за 50 гривень. «У Київській області ціна печериці з господарства знаходиться в діапазоні від 41 грн/кг до 44 грн/кг. Оптовий ринок «Троєщина» торгує по 46-48 грн/кг. А для мереж супермаркетів виробники відвантажують гриб від 48 грн/кг до 51 грн/кг печериці з ПДВ. У серпні 2017 року найвища ціна з господарства була 32 грн/кг печериці в Київській області», — йдеться у повідомленні.

Ціна в господарствах Харківської області ще вища – 53 грн/кг. Для мереж супермаркетів виробники відвантажують гриб за 58,5 грн/кг печериці з ПДВ. Схожа ситуація і в Одеській області –  виробники відвантажують для мереж супермаркетів по 57 грн/кг печериці з ПДВ. Ціна на оптовому ринку в Одесі 46-48 грн/кг печериці.

У Львівській, Вінницькій, Хмельницькій областях ціни на печерицю трохи нижче. Ціна з господарства — 36-38 грн / кг, оптові ринки торгують від 42 грн / кг до 44 грн / кг печериці.

Для порівняння: торік у серпні за кілограм печериць з господарств просили 32 гривні. Як повідомляв УНІАН, зростання цін у липні до попереднього місяця негативне – на рівні мінус 0,7% - після нульового зростання в червні до травня і в травні до квітня. Порівняно з груднем 2017 року ціни зросли на 3,6%.

За словами торговців, гриб почне з’являтися на початку вересня.

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0