Спецможливості
Новини

Італійська мафія інвестує в сільське господарство

17.03.2017
2721
Італійська мафія інвестує в сільське господарство фото, ілюстрація

Організована злочинність має, мабуть, ненаситний інтерес до сільського господарства та харчової промисловості - одних із небагатьох секторів економіки Італії, де спостерігається ріст на тлі загальної затяжної кризи. Про це пише propozitsiya.com із посиланням на Associated Press.

Антимафіозна прокуратура та Національна конфедерація сільгоспвиробників висловлюють занепокоєння тим, що італійські злочинні синдикати посилили присутність і контроль на аграрних і продовольчих ринках, починаючи від експорту цитрусових до США, оптової торгівлі та місцевих мереж супермаркетів.

Звіт, який представила Національна конфедерація сільгоспвиробників антимафіозній прокуратурі, силовим міністрам, законодавцям і політикам, оцінює ріст обсягів бізнесу агромафії за 2016 рік у 30% до €21,8 млрд, що суттєво перевищує попередні оцінки.

Прибутки від продуктів, якими славиться Італія, така висока, що кожен кримінальний синдикат чи навіть окремі клани мають свою спеціалізацію. «Найбільш сумнозвісні мафіозні клани поділили продуктовий бізнес, наклавши лапу на продукти, що є візитними картками Італії», — скаржаться в Національній конфедерації сільгоспвиробників.

Національний антимафіозний прокурор Франко Роберті раніше назвав колосальним шахрайством в експорті оливкової олії дії «ндрангети» — калабрійської мафії, яка вважається одним із наймогутніших злочинних угруповань у світі.

Слідчі припускають, що клан Піромаллі з Реджо Калабрія стоїть за експортом до провідних супермаркетів США оливкової олії, промаркованої як extra virgin (найдорожчий сорт), але насправді виготовленої з відходів виробництва оливкової олії, придбаних на Близькому Сході.

У звіті вказано, що цей самий клан «ндрангети» контролює виробництво та експорт до США апельсинів, мандаринів і лимонів.

Клан Казалезі з неаполітанської «каморри» контролює більшу частину продажів такого локального продукту, як моцарела з буйволячого молока, не тільки в своєму регіоні, а й далеко на південь, на території, яку традиційно контролює «ндрангета».

Ф. Роберті відзначив, що нерозбірливі фінансові компанії нерідко діють спільно з мафією в агробізнесі. Він переконував законодавців запровадити закони, які посилили б контроль за агромафією, на кшталт тих, що були застосовані до нелегальних перевізників токсичних відходів, які передбачали суворі заходи для правопорушників. Поля під Неаполем, попри забруднення відходами, звезеними «каморрою», регулярно оброблялися.

Міністр внутрішніх справ Марко Мінніті сказав, що інтереси мафії також відбивають її вікові корені в південних регіонах, де місцеві «дони» демонстрували свою владу, випасаючи свої стада на чужих землях або викрадаючи худобу.

«Підвищений інтерес організованої злочинності до агробізнесу — це сполучення давньої і сучасної злочинності, так само як приховування доходів від сільського господарства від оподаткування за допомогою хитромудрих фінансових схем», — говорить Мінніті.

Депутат Розі Бінді, яка очолює парламентський комітет з боротьби з мафією, вважає, що конче необхідний подібний моніторинг проникнення організованої злочинності в двох інших прибуткових сферах італійського бізнесу — спорті, зокрема футболі, та охороні здоров’я.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0