Спецможливості
Новини

Дослідники з Флориди вивели жаростійку кукурудзу

31.12.2020
914
Дослідники з Флориди вивели жаростійку кукурудзу фото, ілюстрація

Дослідники з Університету Флориди розробили кукурудзу, яка може справлятися з тепловим стресом і давати підвищений урожай.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.agropages.com.

Для цього вони використовували технологію CRISPR, яка дозволила перемістити ключовий білок всередині рослини для підвищення термостійкості.

«З підвищенням нічної температури врожайність кукурудзи знижується. Спека впливає на фермент кукурудзи, відповідальний за зберігання крохмалю. При більш високих нічних температурах цей фермент, званий PGD3, перестає працювати, і зерна кукурудзи не розвиваються належним чином», — каже випускниця Інституту харчових продуктів і сільськогосподарських наук Університету Флориди Каміла Рібейро.

PGD3 — не єдиний фермент в клітці, який каталізує її специфічну реакцію. Є також PGD1 і PGD2. На відміну від PGD3, 1 і 2 цієї статті не чутливі до тепла, але вони не працюють в тій частині клітини, де працює PGD3 — в амілопласти, який є частиною рослинної клітини, що виробляє крохмаль, розповідає професор Університету Флориди Марк Сеттлс.

Таким чином, вчені шукали спосіб перемістити PGD1 і PGD2 в амілопласти. Опинившись там, ферменти можуть допомогти ядрам рости при більш високих температурах.

Нещодавно модифікована кукурудза була посаджена пліч-о-пліч зі звичайною кукурудзою на випробувальному ділянці університету. Інженерні рослини, які зазнали найбільшого теплового стресу, показали перевагу врожайності на 40%.

Вчені відзначають, що їх дослідження дозволять поліпшити властивості рослин кукурудзи з використанням традиційної селекції рослин.

«Наше дослідження є прикладом того, як методи генної інженерії можуть прискорити традиційні процеси селекції рослин. Зміна клімату відбувається швидко, і нам необхідно якомога швидше розробляти рослини, які будуть адаптуватися до цього нового середовища», — зазначив Сеттлс.

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як

 

1
0