Спецможливості
Новини

Испанцы изобрели лазерную маркировку продуктов

26.01.2017
1684
Испанцы изобрели лазерную маркировку продуктов фото, ілюстрація
Лазерне маркування покликане замінити пластикову упаковку, паперові цінники і допоможе зменшити забруднення довкілля

Голландська компанія «Еоста», провідний європейський дистрибутор свіжих овочів і фруктів, впроваджує лазерне маркування продукції. Про це компанія повідомила на своєму корпоративному сайті, передає propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

Технологію було розроблено іспанською фірмою «Лазер Фуд». Вона викликала неабиякий інтерес в Іспанії, Франції та низці інших країн ЄС.

Лазерне маркування покликане замінити пластикову упаковку, паперові цінники і допоможе зменшити забруднення довкілля. Воно буде впроваджуватися компанією «Еоста» разом із шведською мережею супермаркетів ІСА для органічних продуктів. Розпочнуть із маркування авокадо і батату. В році, що почався, кількість одних лише авокадо, промаркованих таким чином, має скласти щонайменше 725 тис. шт. Враховуючи наявність інших продуктів та чергу, що утворилася з числа бажаючих замовників, рахунок промаркованих за новою технологією плодів неодмінно піде на мільйони.

Потреба в новій технології маркування виникла через те, що раніше органічні авокадо в супермаркетах упаковували в платисову плівку. Так продавці хотіли виокремити органічні авокадо від звичайних, аби їх не зважували і не оплачували як звичайні. Те саме стосується і органічних батату, яблук та багатьох інших органічних продуктів. Можна, звичайно, застосувати стікери, але вони відриваються, на них потрібно витрачати папір, клей, фарбу, тощо.

Відтак компанія «Еоста» вирішила маркувати свої органічні продукти (для них створено спеціальну торгову марку — Nature&More) за допомогою лазерного променя, випалюючи ним відповідний напис на поверхні шкірки плоду.

Новий метод схвалено європейськими органічними сертифікаційними органами, він не потребує додаткових речовин і не впливає ані на смак продуктів, ані на термін їх зберігання. Енергомісткість нової технології становить менше 1% від рівня енергомісткості маркування за допомогою стікерів.

Експерт з пакування ТМ Nature&More Пол Хендрікс переконаний, що «найнадійніший спосіб пакування — це відсутність пакування». «Я повторюю це вже кілька років, але це було важко донести до супермаркетів. А от щодо органічної продукції ця технологія виглядає цілком логічною. Тим більше, що дослідження показують усе зростаючу кількість постійних споживачів органічної продукції». Він розповів, щоб запакувати 725 тис. авокадо в плівку, потрібно понад 2 т пластику, для чого витрачається на 30% більше вуглекислого газу, ніж при навколосвітній подорожі пересічного легкового автомобіля.

Надалі ІСА планує впровадити лазерне маркування імбирю, ківі, манго, а згодом і солодкого перцю, яблук, огірків. В інших європейських країнах так уже маркують нектарини.

Як розповіли представники «Лазер Фуд», обладнання для лазерного маркування може працювати з високою швидкістю і маркувати великі обсяги продукції. Виробники сподіваються, що споживачі органічної продукції віддаватимуть перевагу продуктам, промаркованим за лазерною технологією, порівняно з упакованим у традиційні пакувальні матеріали.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее

1
0