Спецможливості
Новини

ISOBUS - "мова спілкування" між трактором і навісним обладнанням

01.06.2017
4751
ISOBUS - "мова спілкування" між трактором і навісним обладнанням фото, ілюстрація
Якщо у вас трактор компанії Fendt, сівалка Horsch, обприскувач Amazone і розкидувач добрив Rauch, то не потрібно тримати в кабіні 3-4 різних терміналу - все можна підключити через один ISOBUS

При підключенні пристроїв від різних виробників сільгосптехніки існує проблема сумісності та взаємодії між ними. Щоб її вирішити, необхідно було розробити стандарт, завдяки якому можна ефективно використовувати будь-який навісне і причіпне обладнання разом з тракторами і комбайнами.

Результатом такої роботи стало створення протоколу сумісності ISOBUS, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

У 2001 році ряд виробників тракторів і навісного обладнання уклали угоду про впровадження даного стандарту для коректної взаємодії електроніки трактора і знарядь.

Пізніше виникла система управління всіма типами навісного обладнання, яка працює за допомогою одного терміналу. Вона використовує для обміну інформацією комп'ютер трактора. Таке рішення спростило роботу оператора і звільнило кабіну від додаткових приладів.

Для прикладу: якщо у вас трактор компанії Fendt, сівалка Horsch, обприскувач Amazone і розкидувач добрив Rauch, то не потрібно тримати в кабіні 3-4 різних терміналу - все можна підключити через один ISOBUS.

Компонентами системи виступають термінал, блоки управління і контролера завдань. Найвідомішим символом ISOBUS є його дев'ятиконтактний штекер, який підключається до гнізда в тракторі та об'єднує його з додатковою технікою. В кабіні розташований ще один блок роз'ємів під назвою In-Cab-Connection, до якого підключаються інші компоненти - найчастіше термінал.

У роз'єми, які не використовуються, підключаються спеціальні резистивні кінцеві заглушки - CAN-Terminator. Без них мережу буде розімкнуто і система не запрацює.

Після підключення всіх компонентів в роз'єми дані, отримані від блоку управління (ECU), надходять на термінал в кабіні трактора. Там вони після обробки перетворяться в контрольні команди, завдяки яким механізатор управляє технікою.

У разі наявності шини ISOBUS від підвісного обладнання до терміналу йде всього один шнур. Завдяки такій системі "електронний мозок" отримує інформацію від сенсорів причіпного агрегату і при необхідності може видавати керуючі команди електроприводам і гідравліці.

Перевага цієї системи - можливість задокументувати всі сільгоспопераціі та відправити цю інформацію на комп'ютер. До того ж, в термінал можна завантажити спеціальні дані з флешки для впровадження технологій точного землеробства. Для цього необхідно лише наявність GPS-трекінгу трактора і завантажена в термінал карти полів з розбивкою на ділянки по нормам внесення.

Ще одна цікава особливість ISOBUS: налаштування додаткової техніки можна робити, не виходячи з кабіни трактора, а іноді навіть її не зупиняючи. На терміналі можна побачити поточний стан налаштувань, змінити їх і зберегти в якості одного з варіантів для подальшого використання.

Все це дає можливість більш гнучко адаптувати знаряддя або агрегат до поточних умов, а значить з кожним разом покращувати кінцевий результат роботи.

Все більше сучасної техніки стає ISOBUS-сумісною, тому з часом кожному фермеру доведеться навчитися працювати з цією системою. Якщо ви хочете стати "точним фермером" і ефективніше використовувати своє обладнання, покупка ISOBUS-техніки може стати першим кроком на шляху до цієї мети.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0