Спецможливості
Технології

Інноваційні технології в захисті рослин

18.03.2009
631
Інноваційні технології  в захисті рослин фото, ілюстрація

Хоча рік видався для землеробів нелегким, проте вони продовжують цікавитися новітніми науковими розробками у галузі захисту рослин. Адже препарати нового покоління здатні зупинити розвиток хвороб на ранніх стадіях, а отже, зберегти закладений природою і підтриманий людиною врожай.

Хоча рік видався для землеробів нелегким, проте вони продовжують цікавитися новітніми науковими розробками у галузі захисту рослин. Адже препарати нового покоління здатні зупинити розвиток хвороб на ранніх стадіях, а отже, зберегти закладений природою і підтриманий людиною врожай.

Зернотрейдери не втомлюються наголошувати, що ціна за вирощене збіжжя залежить від його якості напряму. Якщо посіви уражені фузаріозом, то великих прибутків уже очікувати не доведеться. За європейськими нормативами, у зерні пшениці може бути максимально 1250 мікрограмів (мкг) фузаріуму на 1 кг зерна. Якщо воно йде на виробництво хліба — до 500 мкг/кг, дитяче харчування — до 200 мкг/кг. Якщо зерно було уражене фузаріумом, то хліб не підніметься, матиме сірий колір, змінену структуру. Цікаво, що свині, яких годували зараженим зерном, поступово втрачали апетит: на другий день — на 30%, на четвертий — на 60%. Немає апетиту — не буде й приростів. В Європі на елеваторах гриб фузаріум виявляють портативними DON-тестами. Компанія “Байєр” планує постачати такі тести в Україну вже через рік.
Існує три основні фактори ризику:
перший — під час цвітіння, коли в спекотну погоду йде дощ;
другий — проведення прямого висівання за безполицевої технології;
третій — якщо в якості попередника були кукурудза чи ріпак, які накопичують патогени.
Експерименти свідчать, що за мінімального обробітку грунту ризики становлять 50 на 50. Найкраща ситуація за використання оранки.
Звичайно, можна підібрати стійкий сорт чи гібрид. Ольга Бабаянц, заступник із наукової роботи Одеського селекційно-генетичного інституту, під час конференції, яку провела фірма “Байєр” у Миколаєві, відзначила, що ведеться постійна робота із селекції на стійкість проти хвороб. Контролюють усі захворювання зернових і зернобобових. Йде боротьба за стійкість проти борошнистої роси, іржі, некротичної септоріозної плямистості, фузаріозу, альтернарії. Цікаво, що стійкі форми зернових колосових уражуються, наприклад, фузаріозом, але біля плями відразу утворюється некроз тканин листка, і хвороба далі не поширюється. Але, на жаль, відмовитися від хімічного захисту неможливо. І краще не ризикувати, а використовувати якісні оригінальні препарати, такі як новинка від компанії “Байєр” — Солігор. Його активні інгредієнти — протіоконазол, 53 г/л, тебуконазол, 148 г/л, спіроксамін, 224 г/л. Препарат ефективний проти фузаріозу, борошнистої роси, септоріозу листя та колосу, іржі на пшениці та ячмені.
Серед новинок цього сезону — інноваційний досходовий та ранньопіслясходовий гербіцид системної дії проти однорічних широколистих та злакових бур’янів на кукурудзі — Аденго. Активні інгредієнти препарату — ізоксафлютол, 225 г/л, тієнкарбазон-метил, 90 г/л, ципросульфамід, 150 г на літр
Також зареєстровано вдосконалену форму інсектициду Децис f-Люкс (активний інгредієнт — дельтаметрин, 25 г/л). Запатентована концепція “спритної краплі”, яка завдяки інноваційним прилипачам поліпшує покриття листкової поверхні і проникнення всередину тіла шкідників, забезбечує небачений досі ефект порівняно з іншими препаратами піретроїдної групи. Працює проти лучного та стеблового метеликів, попелиць на кукурудзі і соняшнику. Окрім цього, ефективний ще й проти шипоноски.
Інсектицидний протруйник контактно-системної дії Пончо з активним інгредієнтом клотіанідин, 600 г/л, поєднує надійний контроль із захистом сходів кукурудзи, соняшнику від грунтових та наземних шкідників: західного кореневого жука, дротяників, шведської мухи, цикадки шестикрапкової, совок.
Те, з якою увагою та зацікавленістю учасники конференції слухали доповіді про досягнення вітчизняної та європейської науки, додало оптимізму щодо впровадження цих досягнень на практиці. Подібні конференції відбулися не лише у Миколаєві, а й у Миргороді, Святогорську, Черкасах, Вінниці. Тож інформацію про інновативні технології одержала майже вся Україна.

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0