Спецможливості
Новини

Ініціативи ЄС, які наразі впроваджуються на ринку, підштовхують Україну більше працювати в межах СОТ, — Качка

03.02.2021
618
Ініціативи ЄС, які наразі впроваджуються на ринку, підштовхують Україну більше працювати в межах СОТ, — Качка фото, ілюстрація
Тарас Качка

Потужна еволюція правил міжнародної торгівлі відбуватиметься протягом наступних 10 років, і завдання української економічної дипломатії — зробити ці зміни більш комфортними для роботи українських компаній за кордоном, розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — торговий представник України Тарас Качка на відкритті п'ятої зустрічі публічного обговорення проєкту Національної економічної стратегії — 2030 «Міжнародна економічна політика та торгівля, експортно-кредитне агентство».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

Качка зазначив, що еволюція самих правил міжнародної торгівлі — процес надзвичайно важливий. При цьому слід мати на увазі, що наявні правила хоч і є справедливими, все ж «завжди грають на руку розвиненим країнам, а не тим країнам, що розвиваються».

«Наша мета економічної дипломатії полягає в тому, щоб та еволюція правил, яка буде відбуватися, робила комфортною роботу наших компаній за кордоном апріорі, відповідно цих правил», — заявив Качка.

Він додав, що зміна правил стосується, зокрема, еволюції ринку державних закупівель. Ініціативи Європейського Союзу, які наразі впроваджуються на ринку, в тому числі у відносинах із США, підштовхують Україну більше працювати в межах Світової організації торгівлі.

«Ми бачимо ще більший елемент, пов’язаний із екологічними ініціативами. Протягом останніх років в СОТ було нотифіковано більше 11 тис. національних заходів, пов’язаних із довкіллям, які впливають на торгівлю. Цього року Євросоюз активно працює над питанням, як за допомогою контролю за імпортом впливати на зміни клімату», — зауважив заступник міністра.

За його словами, той факт, що в нас є елементи циркулярної економіки, елементи енергоефективності, — «це все дає можливість активно вести переговори в рамках СОТ, в рамках Паризької угоди і підготовки до кліматичного саміту в Глазго».

На його думку, у наступне десятиліття правила торгівлі мають будуватися таким чином, щоб не створювали чергових бар’єрів між розвиненим світом і світом, що розвивається.

«Це ще один величезний пласт роботи. Він комусь виглядає дуже теоретичним, надто політичним. Але, тим не менш, переговори цього року, які відбуваються з Брюсселем, в рамках СОТ, закладуть основу на наступне десятиліття», — підсумував Качка.

Детальніше про вплив Європейської кліматичної стратегії на сільське господарство України читайте в статті.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0