Спецможливості
Новини

Імпортні овочі в супермаркетах: чому українській городині важко конкурувати із завезеною

15.05.2020
1273
Імпортні овочі в супермаркетах: чому українській городині важко конкурувати із завезеною фото, ілюстрація

Імпортні овочі диктують ціни українським фермерам. Доступнішій за вартістю українській городині важко конкурувати із завезеною на полицях супермаркетів.

Чому, попри вдосталь власного, ми їмо завезене з-за кордону?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

На полицях супермаркетів лежать ізраїльські трави, єгипетська цибуля, турецькі жовті томати й українські буряк, морква і петрушка. Постачальників супермаркетам диктує сезон.

"Коли на ринку немає власної плодово-овочевої продукції, то цей дефіцит покривають імпортери. Супермаркетам взагалі все одно з ким працювати", – пояснила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва. 

Тож куди дрібні фермери збувають весняні овочі та зелень? Чоловік на узбіччі продає власну городину: пучок зеленої цибулі просто з ящика і без упаковки коштує вдвічі дешевше. Він розповідає, що здавав би свої буряки та капусту торговельним мережам, але обсяги не ті. 

У магазинів до закупівлі овочів суворі вимоги. Окрім якості, кольору та розміру, там хочуть безперебійних поставок.

"Треба бути в офіційному правовому полі. Він має заплатити ПДВ. У супермаркетах є певні вимоги до сертифікації. Тож маленький фермер не може її просто забезпечити", – каже Катерина Звєрєва. 

Саме тому магазини для співпраці обирають великих і надійних постачальників. Вирощені невеликими господарствами овочі та зелень опиняються на ринках. 

У карантин з’явилися інтернет-ринки. Утім, продавці не завжди зручно фасують свій товар і часто нехтують детальною презентацією. Приміром, в одному з оголошень вказана лише ціна та контакти. Про форму оплати чи про сорт салату – ні слова.

"Треба більше інформації: що це за виробник чи ми зможемо працювати в правовому полі, чи я просто за кеш маю купити цей салат", – пояснила фахівчиня. 

Ралійний гонщик Вадим Притуляк із грядки зриває цибулю і міркує як зробити її конкурентною. За тридцять кілометрів від Києва він обрав місце для свого майбутнього невеличкого фермерського бізнесу. Всього на плантації 40 видів рослин. Вадим уже працює над постійними ринками збуту. Каже, вдало презентував і своєю екогородиною вже зацікавив супермаркети.

"Приїжджають до мене, вже хочуть замовляти на сезон. Сертифікація буде, братимуть пробу землі", – розповів він.

 

Інтерв'ю
Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, англ. IFC) - міжнародний фінансовий інститут, що входить у структуру Світового банку. Штаб-квартира організації знаходиться у
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0