Спецможливості
Новини

Імпорт горіхових саджанців із Молдови «переводять» в правове поле

04.04.2017
2131
Імпорт горіхових саджанців із Молдови «переводять» в правове поле фото, ілюстрація
У 2016 році прийняли рішення про централізацію легального ввезення молдавських саджанців в Україні, створили так званий «зелений маршрут»

Обсяг нелегальних оборуток із ввезенням саджанців з Молдови ще недавно був колосальним. Тому, в Україні спробували «перевести» його в правове поле. Про це розповів віце-президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін в інтерв'ю propozitsiya.com.

У 2016 році прийняли рішення про централізацію легального ввезення цих саджанців в Україні, створили так званий «зелений маршрут»: в межах Української горіхової асоціації були створені спеціальні структури, які об'єднували заявки від виробників, централізовано укладали договори, допомагали пройти митні та інші процедури. Таким чином, в Україну було завезено понад 6 тис. саджанців

У 2017-му «зелений коридор» продовжить свою роботу. Так Асоціація допоможе людям налагодити промислове виробництво горіха і легалізувати горіхові сади.

Також Г. Юдін зазначив, що на даному етапі, щоб поліпшити ситуацію з саджанцями і частково покрити попит, доводиться частково завозити саджанці волоського горіха з Молдови, а фундука - з Польщі. «Однак істотно це на ситуацію не впливає - не варіант. Потрібно виробити власний вітчизняний ринок», - робить висновок експерт.

На думку горіховода, Молдова за останні 5-6 років вийшла на дуже хороші показники плодоношення. При цьому він нагадав: при виборі того чи іншого сорту потрібно дивитися на його характеристики, адже дерево, яке приживається в одній кліматичній зоні, може не «спрацювати» в інший. Горіхівництво потрібно вести відповідно до прописаної агротехнологічної карти, яку надають проектанти Асоцаціі.

Більше інформації про горіхи - в статті.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0