Спецможливості
Новини

Ідея створення в Україні реєстру експортерів не виправдала себе, - USAID

06.06.2017
1850
Ідея створення в Україні реєстру експортерів не виправдала себе, - USAID фото, ілюстрація
Ідея створення в Україні реєстру експортерів в українських реаліях не виправдала себе і перетворилася на шкідницьку

Ідея створення в Україні реєстру експортерів в українських реаліях не виправдала себе і перетворилася на шкідницьку. Таку думку висловив експерт з питань зовнішньоекономічної діяльності USAID Ігор Снітівкер, пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

Він зазначив, що в нинішніх умовах, якщо український експортер хоче зайти на конкретний ринок для розвитку власної дистрибуції, він зіткнеться з цілим рядом перешкод, створених в Україні, а не за кордоном. Йдеться про отримання ліцензій та державної реєстрації експортерів, а також про вимоги щодо державної реєстрації зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

"Створення реєстру експортерів - це дуже правильна ідея. Такий реєстр дозволяє впорядкувати підприємства за видами продукції, аналізувати тенденції тощо. Але на практиці хороша ідея перетворилася на шкідницьку. Ввійти до реєстру не корупційно дуже складно і довго", - вказує І. Снітівкер.

За його словами, легальна процедура включення до реєстру може займати до семи місяців.

"Не простіше і з системами сертифікації, так як, наприклад, українські сертифікати для продуктів харчування не приймаються більшістю іноземних, і проходити паралельну сертифікацію доводиться в приватних, визнаних світом, компаніях", - додає фахівець USAID.

Крім того, ще більш парадоксальна ситуація, на думку експерта, склалася з міжнародними ветеринарними сертифікатами, які видаються в Україні на підставі результатів досліджень державної лабораторії. Результати даного дослідження ніде не приймають і завжди перевіряють, відбираючи в українських експортерів і час, і гроші.

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0