Спецможливості
Новини

Ідентифікувати склад кетчупу в Україні вкрай проблематично, - експерт

16.08.2017
3498
Ідентифікувати склад кетчупу в Україні вкрай проблематично, - експерт фото, ілюстрація
В Україні немає чітких вимог до складу кетчупів. Крім того, методу, яким можна було би перевірити, скільки саме томатної пасти міститься в кетчупу, не існує

В Україні немає чітких вимог до складу кетчупів. Крім того, методу, яким можна було би перевірити, скільки саме томатної пасти міститься в кетчупу, не існує. Про це повідомила керівник відділу тестування пестицидів Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» Ніна Кільдій, пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

За її словами ідентифікація складу кетчупу в Україні є великою проблемою. В той же час, в сусідній Росії стандарт на кетчуп є вказаний як ГОСТ Р 52141-200: прописані вимоги щодо утримання сухих речовин до кожної категорії кетчупів, а також вимоги щодо вмісту в них томатної пасти (від 40% для «екстра» і 15% для «другого сорту»).

«Чи є в кетчупу взагалі томатна паста, можна перевірити непрямим шляхом - перевірити продукт на наявність синтетичних барвників. Крім того, можна спробувати визначити кількість пігменту томатів - лікопіну, але така перевірка поки тільки в перспективі», - пояснила Н. Кільдій.

Ще одна проблема, яка стосується ідентифікації складу кетчупів, на яку вказала експерт, - це наявність крохмалю та інших загусників. Їх присутність і тим більше кількість в кетчупах визначити неможливо, бо немає таких методів досліджень.

«Кетчупи без загусників у складі зустрічаються дуже рідко. Відома якісна реакція на крохмаль за допомогою йоду погано підходить для забарвлених продуктів (колір кетчупів часто темно-червоний з коричневим відтінком) і далеко не завжди спрацьовує для модифікованих крохмалів. Треба відзначити, що по відношенню до крохмалів «модифікований» не стосується ГМО та означає просто «змінений» крохмаль. Модифікації крохмалю хімічним шляхом проводять для отримання крохмалю з потрібними для конкретного продукту властивостями. Наприклад, для отримання більш густого клейстеру або, навпаки, для зменшення клейстеризації. До речі, у перевірках інших загусників (камеді, похідні целюлози) ситуація не краща», - підсумувала Н. Кільдій.

Нагадаємо, нещодавно в українському майонезі знайшли небезпечні речовини. Як повідомила експерт з харчових продуктів Олена Сидоренко, в продукті знайшли формальдегід, який використовується в моргах для бальзамування, добавку Е385 - отруту для щурів, наявність якої в складі продукту виробники навіть не приховують.

Крім цього, в магазинних майонезах знайшли сахарин - речовину, яка пояснює багаторічну тягу споживачів до соусу. За словами О. Сидоренко, глутамат натрію і бензоат натрію мають канцерогенні властивості - це агресивні речовини отруйної природи.

Ключові слова: АПК, кетчуп, ГОСТ

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0