Спецможливості
Новини

HoReCa назвала основні перешкоди у співпраці з фермерами

23.01.2017
2373
HoReCa назвала основні перешкоди у співпраці з фермерами фото, ілюстрація
Основна перепона у співпраці з фермерською м’ясною продукцією - саме м’ясо, яке пропонується у вигляді сировини, а не переробленої продукції

Рестораторів цікавить весь спектр фермерської продукції чи такої, якій фермерська може бути аналогом. У лідери виходить у першу чергу м’ясна продукція – це найбільш ходова позиція в ресторанних мережах.

Основна перепона у співпраці з фермерською м’ясною продукцією - саме м’ясо, яке пропонується у вигляді сировини, а не переробленої продукції. Фермери готові продавати закладам системи HoReCa – м’ясні туші, тоді як там потребують і готові платити за окремі розроблені м’ясні позиції, наприклад стейки, реберця, підчеревина тощо. Про це розповів координатор фермерської програми «Кумпель Груп», що ініціює вступ Львівської області до європейської мережі «Кулінарна спадщина», Олексій Петелько для propozitsiya.com.

Єксперт пояснив, що ресторанам, готелям, кафе, що знаходяться безпосередньо у містах, обласних, районних центрах, що мають певне реноме, сформоване коло клієнтів, стабильний їх потік, не з руки працювати з цілими тушами, доробляти їх, думати, куди подіти відходи. Відтак подібні представники HoReCa змушені купувати продукцію на базарах і в супермаркетах, хоча це часто обходиться утричі дорожче за реальну ринкову пропозицію.

«Наш заклад вирішив цю проблему таким чином: ми купуємо м’ясну продукцію у невеликих вітчизняних фермерів, аграріїв по всій Україні, порівнюємо її якість, даємо рекомендації, висловлюємо побажання щодо смакових властивостях продукції і навіть щодо фасування. А от з продукцією з супермаркетів, попри доступну, прийнятну для нас ціну, практично не працюємо – маємо високий рівень кухні і не хочемо втрачати довіру клієнтів», - додав О.Петелько.

«Інший складний для нас рестораторів момент – оптова ціна на і без того нестабільному ринку фермерської продукції. Спокуса здати вигідно товар у сезон часто перемагає в порівнянні із домовленостями про стабільну поставку продукції на вигідних сторонам умовах протягом року», - каже він.
Крім того, регулярно потрібна різноманітна сирна продукція, молочні вироби, м’ясо птиці, кроля, свинина, яловичина, баранина та інші. Багато купується сиропів, джемів, інших цікавих ексклюзивних продуктів, ковбасних виробів під продаж у меню та в своїх гастро-крамницях.

Ще більше інформації - в інтерв'ю О.Петелько.

Довідка

«Кумпель Груп» - мережа у Львові, яка включає 6 закладів харчування (два ресторани - «Голодний Микола» і «Ресторація Бачевських», пивний ресторан і ресторан-пивоварню «Кумпель», винотеку «Café 1» і кафе «Штрудель Хаус») та 6 крамниць, що спеціалізуються на продажу ексклюзивних галицьких продуктів.

Входить до ТОП-100 ресторанних закладів України.

Створена власником франшизи «Піца Челентано» Марком Зархіним.

Ключові слова: HoReCa, м'ясо, фермер

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0