Спецможливості
Новини

Холоди затримають експорт чорноморських пшениці й ячменю

30.05.2017
1561
Холоди затримають експорт чорноморських пшениці й ячменю фото, ілюстрація

Несподівані холоди затримають дозрівання пшениці й ячменю в Чорноморському регіоні, зокрема в РФ. Відтак покупці на світовому ринку змушені будуть довше чекати дешевої продукції нового врожаю. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на agweb.com.

У 2-й декаді травня в центральній і південній Росії температура була на 3–5 °С нижчою за середню за останні 30 років. У цій місцевості зерновий клин складають переважно озима пшениця й ячмінь.

«Поза всякими сумнівами, дозрівання пшениці в нашій місцевості затримається. Жнива почнуться на 10–12 днів пізніше», — говорить Олександр Нєженець, генеральний директор агрофірми «Прогрес», що в південній частині Росії. Він уточнив, що у нього жнива озимої пшениці почнуться не раніше 15 липня, а ячменю — не раніше 28 червня, тобто на 5–6 днів пізніше, ніж зазвичай.

Експортні ціни на російську пшеницю зросли минулого тижня на 1,1% до 185 $/т. Контракти на поставку пшениці нового врожаю торгуються на рівні 174 $/т.

Державні органи Саудівської Аравії провели в травні 2017-го тендер на придбання 7 корабельних партій ячменю з поставкою в 1 половині липня. Згідно з його умовами, у постачальників є свобода вибору регіону вирощування: це можуть бути чорноморський басейн, ЄС або Австралія.

«В Україні холоди затримали дозрівання зернових приблизно на тиждень порівняно з попередніми роками», — говорить Єлизавета Малишко, аналітик фірми «УкрАгроКонсалт». Відтак жнива озимої пшениці можуть початися 1 липня, а ячменю — 25 червня.

За словами Є.Малишко, партію ячменю зібрати швидко. «Якщо логістика працюватиме добре, то ячмінь нового врожаю може бути відправлений до Саудівської Аравії в рамках вищезгаданого тендеру», – переконана експерт.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0