Спецможливості
Новини

Херсонщина може стати виноробним регіоном, - голова Херсонської ОДА

01.09.2018
937
Херсонщина може стати виноробним регіоном, - голова Херсонської ОДА   фото, ілюстрація

Виноградарство є традиційною та найефективнішою галузю агропромислового комплексу Херсонщини. За результатами 2017 року, на території області всіма категоріями господарств зібрано близько 40 тис. тонн винограду, що на 18 % більше попереднього періоду. Позитивна динаміка зберігається і цього року, передає propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Херсонської ОДА. 

Пересвідчитися, як триває процес переробки місцевого винограду вирішив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, і особисто проінспектував роботу одного з фермерських господарств. А саме, у Білозерському районі відвідав перше в Україні сімейне виноробне господарство «Курінь», що збудовано по принципу французького шато, і розташоване безпосередньо на винограднику. На 40 га грунтів переважно з червоної глини та каміння вирощують близько 10 сортів винограду (білі й червоні): шардоне, рислінг, каберне, мерло та інші.

 «Херсонщина є одним з чотирьох регіонів України, де вирощують та переробляють виноград. До того ж, виноробна галузь є найперспективнішим напрямом агровиробництва. А після втрати кримських виноробних потужностей, наша область має всі можливості розвивати виробництво винограду технічних сортів і завоювати репутацію виноробного регіону», – зазначив Андрій Гордєєв. 

Керівник фермерського господарства «Курінь» Микола Халупенко розповів, що на підприємстві роблять «чесне» вино за французькою технологією.

Пишається господар білим лікерним вином «Мускат Софія», яке нагадує за смаком Білий мускат Червоного каменя. Роблять тут також сухі й напівсухі столові вина, десертні, а ще вермути.

Наразі в Україні працює державна програма підтримки виноградарства. Згідно з нею, аграрії можуть отримати компенсацію на 80% вартості саджанців при закладанні садів і виноградників. Отримати кошти можливо за умови, якщо посадковий матеріал є сертифікованим і внесеним в державний реєстр. 

Зазначимо, що в області є потужний питомник з вирощування саджанців технічного винограду – це агрофірма «Радгосп «Білозерський”.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0