Спецможливості
Новини

Харківщина ризикує залишитися без бджіл та меду

14.07.2020
1014
Харківщина ризикує залишитися без бджіл та меду фото, ілюстрація

В Харківській області продовжують гинути бджоли. Така ситуація повторюється вже третій медоносний сезон поспіль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на kharkiv.znaj.ua.

Представники Спілки пасічників і Гільдії медоварів України повідомляють, що масово гинуть бджоли через отруєння токсичними пестицидами.

За наданою інформацією, в 2018 році загинуло близько 45 тис. бджолосімей, в 2019 — 40 тис. Це призвело до втрати економікою держави 120 млн грн. У 2020 році масову загибель бджіл спостерігали з другої половини травня. Така згубна тенденція існує і понині. Дану ситуацію має регулювати Закон про захист і розвиток бджільництва №2537 від 05.12.2019.

Як зазначив голова ГО «Спілка пасічників Харківської області» Денис Солдатов, проблеми починаються тоді, коли люди не дотримуються цього закону.

«У моєму розумінні закон повинен регулювати відносини між пасічниками і зовнішнім світом. А всі негаразди, які трапляються, вони через те, що люди не дотримуються певних вимог цього закону або інструкцій», — зазначив Денис Солдатов.

Експерти переконані, що закон дієвий. Однак вони зазначають, що закон зараз потребує внесення змін, у тому числі посилення штрафу за використання шкідливих пестицидів. На сьогоднішній день 150 гривень — це штраф за порушення цих правил.

Голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Харківської області» Гапоник Світлана зазначила, що пасічники та фермери повинні домовлятися між собою. Фахівці вважають, що здатне вирішити проблему виділення фермерам окремих територій. Там вони зможуть спокійно обробляти рослини і не шкодити пасікам. Або, як варіант, можна виділити пасічникам окремі території під пасіки. Тому зараз пасічники і аграрії змушені ділити території між собою.

«Конкретно про ці території повинні знати, що це — окремі зони, які відведені спеціально під пасіки, а не просто, наприклад, пасіка з'явилася де їй хочеться, а потім загинули бджоли, і вони подають в суд», — вважає Світлана Гапоник.

Ключові слова: отруєння бджіл, мед, закон

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0