Спецможливості
Новини

Волоський горіх сорту Chandler викликав інтерес у українських горіховодів

13.08.2018
4684
Волоський горіх сорту Chandler викликав інтерес у українських горіховодів фото, ілюстрація

Багато починаючих горіховодів кидаються вирощувати волоський горіх, спокусившись високими доходами. При цьому досвіду вирощування горіхових садів у них небагато. Тому новачки часто роблять стільки помилок, що результати виявляються істотно гіршими за очікування, пише propozitsiya.com з посиланням на портал «Горіховодів».

Для вирощування на теренах українських широт профессіонали-горіховоди пропонують перспективний і актуальний американський сорт Chandler. Сорт придатний до акліматизації, тому добре адаптується на всій території України.

Сорт Chandler був виведений у Каліфорнії, ще в 1979 році і є сьогодні самим вирощуваним на території Америки. Чандлер - середньорослий, урожайний сорт, латерального типу плодоношення, що дає змогу деревам почати плодоносити вже на третій-четвертий рік. Завдяки пізнім термінам цвітіння, здатний уникнути пізніх весняних заморозків. Потенційна врожайність - 4-5 тонн сухих горіхів з гектару.

Сорт Chandler жаро- і посухостійкий, був виведений в 8а (-9,4 ° С; -12,2 ° С) зоні морозостійкості USDA, наші південні області підпадають під зону 6а (-20,6 ° С; -23,3 ° С) і 6b (-17,8 ° С; -20,6 ° С), практично весь центральний регіон України входить в подзону 5b (-23,3 ° С; -26,1 ° С).

Сорт стійкий до хвороб, гарно адаптований для вирощування по системі плодової шпалери з відстанню в 7-8 м між рядами і 4 м - в ряду.

Посухостійкість зумовлена ​​генетично певною адаптованістю рослин до умов середовища існування, а також адаптацією до дефіциту води.

Висока акліматизація, що дозволяє вирощувати сорт при температурі від - 40 до +40.

Для вирощування сорту Chandler в Україні потрібно твердо оцінювати всю його фізіологічну схильність, використовувати саджанці тільки з морозостійкою адаптованою підщепою, містити сад в чистоті, вносити кореневі та  листові підживлення, готувати рослини до зими і обов'язково враховувати ризики географічного розташування території вашого саду.

Зараз ведуться роботи по акліматизації сорту для наших широт, і тільки час покаже Chandler для України - це міф чи реальність.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.

1
0