Спецможливості
Новини

Держводресурси попедили про наслідки, пов'язані зі снігопадами

12.01.2017
2023
Держводресурси попедили про наслідки, пов'язані зі снігопадами фото, ілюстрація
Найбільші снігозапаси в басейнах Десни та Сіверського Дінця. На карті відображено запаси води у сніговому покриві в міліметрах

Найбільші снігозапаси в басейнах Десни та Сіверського Дінця. Дані розподілу запасів води у сніговому покриві (в розрізі басейнів річок) - результати снігомірної зйомки, яку провело 10 січня Державне агентство водних ресурсів України, оприлюднила Ірина Овчаренко в Facebook, пише propozitsiya.com.

Якщо говорити про басейн Десни, то для першої декади січня 40-60 мм води в сніговому покриві є досить високим показником і перевищує норму, в середньому на 85%. Сніговий покрив утворився на промерзшому ґрунті, що дає можливість прогнозувати в період відлиги суттеве підвищення рівнів води в р. Десна.

Басейн Сіверського Дінця за показниками теж перевищує норму, але два поспіль маловодні роки виснажили річки цього басейну і сніготанення має позитивно вплинути на гідрологічну ситуацію.

В інших басейнах річок ситуація в межах середньо-багаторічних показників спостережень.

Користуючись прогнозом погоди Укргідрометцентру, який говорить, що найближчим часом з півдня України рухатиметься циклон і знову відбудуться опади у вигляді снігу, Держводагентство готує розрахунки для встановлення режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, які будуть приймачами талої води.

Щоб забезпечити безпечний пропуск поверхневого водного стоку, в третій декаді січня буде проведено засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, на якій будуть прийняті відповідні управлінські рішення.

Станом на сьогодні, ситуація щодо водність на річка України контрольована, негативні прояви дії води можуть виникнути лише в гірських районах.

На карті відображено запаси води у сніговому покриві в міліметрах.

Інтерв'ю
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0