Спецможливості
Новини

Держрибагенство запустить рибу в річки на 10 млн грн

23.09.2016
1291
Держрибагенство запустить рибу в річки на 10 млн грн фото, ілюстрація
фото goodfon.ru

У проекті Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» передбачено фінансування програми селекції та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та в Азово-Чорноморському басейні у розмірі 10 млн грн. 

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду

Гроші державою не виділялися, що негативно вплинуло на галузь. «Селекція та зариблення є стратегічно важливими для рибного господарства. Вони дозволяють підтримувати сталі запаси риби у водоймах, забезпечувати продовольчу безпеку країни, ̶ повідомив Голова Держрибагентства. ̶ Перезапустити фінансування програм селекції та зариблення критично важливо для рибного господарства.Держрибагентство, у свою чергу, забезпечить прозору і зрозумілу для суспільства процедуру тендерного відбору заводів-риборозплідників та використання коштів».

За даними науковців Інституту рибного господарства, основу промислового запасу рослиноїдних видів риб (основні об’єкти відтворення) складають не більше 3 вікових груп. Тому відсутність зариблення протягом одного року знижує очікуване промислове повернення на 13 %, а протягом 2-х суміжних років – вже на 35 %.

Заходи із селекції також необхідні для підтримання видового різноманіття та створення національного генетичного фонду рибоводних об'єктів. Крім того, аквакультура, що є домінуючою тенденцією світового рибного господарства – не може розвиватися без успішної селекції. Це робота на перспективу для гарантування продовольчої безпеки держави, що обумовлює необхідність державного фінансування цього напрямку.

«Маємо застосовувати комплексний підхід: з одного боку – програми зариблення та меліорації, селекція, з іншого – ефективна система контролю на водоймах, наш рибний патруль. Тільки за такого підходу Україна буде насправді рибною країною», - зазначив Голова Держрибагентства.

Ключові слова: риба

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0