Спецвозможности
Новости

Госпотребслужба будет бороться с АЧС в Европе

22.09.2016
1050
Госпотребслужба будет бороться с АЧС в Европе фото, иллюстрация
27-ая Конференция Региональной Комиссии МЭБ по Европе с 19 по 23 сентября в г. Лиссабон

Эксперты по вопросам африканской чумы свиней (GFTADs) и представители Европейской Комиссии, Литвы, Латвии, Польши, Эстонии, Румынии, Молдовы и Украины согласовали план действий и реагирования на вызовы, которые стоят перед странами в процессе борьбы с этим заболеванием.

Об этом сообщает пресс-служба Минагропрода

Робоча група провела засідання у рамках 27-ї Конференції Регіональної Комісії Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ).

Учасники робочої групи констатували негативну динаміку захворюваності АЧС в європейському регіоні. Основними причинами поширення вірусу є нелегальна торгівля живими свинями, неконтрольоване їх переміщення, а також питання, пов'язані з ідентифікацією та реєстрацією тварин, які утримуються в приватних господарствах.

Для боротьби з поширенням АЧС застосують усі можливі механізми відповідно до рекомендацій групи експертів, які відвідували кожну країну-учасника комісії з питань АЧС. В Україні Держспоживслужба активно працює над впровадженням ефективних заходів з виявлення випадків АЧС та їх запобігання.

Голова Держспоживслужби Володимир Лапа відзначив, що вже досягнуто попередньої угоди з регуляторною службою щодо інструкції з утримання свиней. Зараз інструкцію допрацьовують з Мінагрополітики.

Також Лапа сказав про необхідність попрацювати над інструкцією з перевезення тварин, додавши,  що також потребують розв’язання питання налагодження процесу ідентифікації, відстежуваності подальшого руху не тільки тварин, а й готової продукції, контроль дикої фауни.

За словами Володимира Лапи, ці проблеми накопичувалися роками, тому їх вирішення також не може бути миттєвим, тож слід бути готовими до випадків АЧС і в наступному році. Керівник Держспоживслужби переконаний в тому, що це захворювання швидко не ліквідується. Але вся робоча група вийде на траєкторію, яка призведе до поступової локалізації захворювання АЧС.

27-а Конференція Регіональної Комісії МЕБ по Європі відбувається з 19 по 23 вересня у м. Лісабон, Португальська Республіка.

У рамках Конференції заплановані двосторонні перемовини з делегаціями країн-членів МЕБ з питань поточної епізоотичної ситуації та позиції України щодо контролю та профілактики інфекційних захворювань тварин, посилення ветеринарних служб країн-членів МЕБ, напрацювання рекомендацій у сфері здоров’я та благополуччя тварин та безпечності харчових продуктів тваринного походження, обговорення стандартів міжнародної торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження тощо.

Ключевые слова: АЧС, животноводство

Интервью
AgroGeneration является одним из крупнейших агрохолдингов Украины не только по объемам производственных площадей, но и по операционной эффективности. Главное направление деятельности компании -
Мария Колесник руководитель аналитического консалтингового агентства "ААА"
Изменить свою жизнь и переехать за границу, например в Европу, мечтает сейчас почти каждый украинец. О том, настолько положительным является этот опыт и каким образом строить свою аграрную стратегию,

1
0