Спецможливості
Новини

Держгеокадастр запустив функцію, що дає змогу скоротити рівень відмов під час реєстрації земельних ділянок

07.02.2020
998
Держгеокадастр запустив функцію, що дає змогу скоротити рівень відмов під час реєстрації земельних ділянок фото, ілюстрація

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) запустила новий сервіс для сертифікованих інженерів-землевпорядників, який дає можливість перевірки заяв (XML-файлів) на реєстрацію земельних ділянок.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Запрацювала безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок. Рівень відмов у реєстрації зменшиться до 4%", — написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

За його словами, обмінний XML-файл — це електронний документ, на основі якого вносяться відомості до системи Державного земельного кадастру, його формує і підписує електронним цифровим підписом сертифікований інженер-землевпорядник.

"Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою, і ви отримаєте зворотний зв'язок із переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не одержувати відповіді, а в разі зворотного зв'язку їм не повідомлялося, яку саме помилку в файлі вони допустили", — пояснив прем'єр.

Крім того, за словами Гончарука, під час подання електронної заяви на держреєстрацію земельної ділянки передбачено можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість з QR-кодом перевірити валідність файлу.

"Це ще один крок до прозорої роботи Дежгеокадастру й усунення корупційних ризиків. Разом із відкритими на початку року координатами, що дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок із річним обігом у 250 млн грн, відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть в минуле", — зазначив прем'єр.

 

Інтерв'ю
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0