Спецможливості
Новини

Держбюджет-2018: на що планують виділити гроші для аграріїв

21.09.2017
2543
Держбюджет-2018: на що планують виділити гроші для аграріїв фото, ілюстрація
На наступний рік в бюджеті закладені 6,3 млрд грн на держпідтримку сільгоспвиробників

Днями уряд подав до ВРУ проект держбюджету на 2018 рік. За словами першого заступника міністра Мінагропроду Максима Мартинюка, на наступний рік в бюджеті закладені 6,3 млрд грн на держпідтримку сільгоспвиробників. На що будуть виділені ці гроші, як розподілятимуться і що зміниться у порівнянні з поточним роком, пише propozitsiya.com за матеріалами delo.ua.

Як зазначив чиновник, у цьому році міністерство вирішило не розпорошувати ресурси на дрібні програми, а сконцентруватися на великих програмах з підтримки, в першу чергу, тваринництва та фермерства.

1. Фермерство - заклали 1 млрд грн (у 2017-му гроші цілеспрямовано під розвиток фермерства не виділялися).

Розподіляти ресурси буде державний фонд підтримки фермерства. Мінагропрод має намір визначити ключові напрямки, на розвиток яких і будуть виділяти гроші, як-то органічне виробництво, садівництво, овочівництво, тваринництво. Відомство обіцяє зробити процес отримання держдотації простим і зрозумілим для дрібного сільгоспвиробника, максимально лібералізувати податкову звітність для фермерів.

Конкретний механізм розподілу цієї суми в міністерстві поки не розробили, але обіцяють затвердити всі необхідні документи в січні 2018 року, щоб вже з лютого фермери мали доступ до держпрограми.

2. Тваринництво - сума зросла з 170 млн грн в 2017-му до 2,3 млн грн.

На гроші можуть претендувати в першу чергу сільгоспкомпанії, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси.

3. Квазівідшкодування ПДВ - майже 3 млрд грн.

Ця програма запрацювала в поточному році як заміна пільгового режиму сплати ПДВ для аграріїв. У 2017-му під програму фінансової підтримки підпадали не всі компанії, а лише ті, які спеціалізуються на вирощуванні та розведенні: овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (в тому числі картоплі); грибів і трюфелів, цукрових буряків; винограду для виробництва вина і винограду столових сортів на виноградниках; фруктів і ягід; великої рогатої худоби молочних порід; великої рогатої худоби та буйволів для отримання м'яса, коней, ослів, овець, свиней, домашньої птиці, страусів, отриманні шкур хутрових сільськогосподарських тварин, шкіри плазунів і птахів в результаті діяльності з їх розведення на фермах; черв'яків, равликів, молюсків; бджіл і отримання меду і воску.

Фактично Мінагропрод вирішив перерозподілити ресурси - зменшити фінансування програми з компенсації ПДВ та наростити в рази фінансування тваринництва, підтримавши великі інвестпроекти в галузі.

Незважаючи на хвилю критики, змінювати механізм розподілу грошей в рамках цієї програми на 2018 рік не будуть.

"Механізм зрозумілий і прозорий, скільки сплатив ПДВ - стільки отримав дотації. Якщо на всіх повністю грошей в бюджеті в певний місяць не вистачає, всі отримують, наприклад, 70% від сплаченого ПДВ", - пояснює М. Мартинюк.

4. Компенсація вартості сільгосптехніки - закладено 1 млрд грн.

5. Державна підтримка хмелярства, садівництва і виноградарства - стаття витрат відсутня.

6. Здешевлення кредитів - фінансування програми скорочено з 300 млн грн в минулому році до 66 млн грн.

"Ми сподіваємося, що сільгоспвиробники, які підпадали під урізані програми, зможуть залучити кошти через інші, більші і пріоритетні для нас програми", - прокоментував перший заступник міністра.

У попередні роки держпрограми підтримки аграріїв були не дуже ефективні - кошти просто не доходили до реципієнтів програми, а механізм розподілу був складний, незрозумілий і корупційний. У Мінагропроді обіцяють все спростити. Крім того, в ВРУ, через яку необхідно провести держбюджет, як ніколи багато представників агарної галузі.

Нагадаємо, що в 2017 році на підтримку сектора заклали 5,5 млрд грн.

Інтерв'ю
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее

1
0