Спецможливості
Новини

Голод буває лише в країнах з агроспеціалізацією, - Е. Райнерт

02.03.2017
1488
Голод буває лише в країнах з агроспеціалізацією, - Е. Райнерт фото, ілюстрація
Професор технологій управління та стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії Ерік Райнерт: "У державах Західної Європи і США лише 3% населення зайняті в сільському господарстві та повністю забезпечують потреби своїх країн і навіть торгують"

Голод буває тільки в тих країнах, які спеціалізуються на сільському господарстві. У державах Західної Європи і США лише 3% населення зайняті в сільському господарстві та повністю забезпечують потреби своїх країн і навіть торгують. При цьому субсидії та протекція держави зберігаються за цими галузями і в розвинених країнах. Таку думку висловив всесвітньо відомий економіст, професор технологій управління та стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії Ерік Райнерт, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію Київського міжнародного економічного форуму.

У своїх порадах українському агросектору він також звернув увагу на те, що чим обробленішим буде сільськогосподарський продукт, тим краще виробник захищений. "Свого часу таким шляхом пішла Австралія. Маючи переважно сільськогосподарську економічну орієнтацію, австралійці розвивають неконкурентний порівняно із США чи Європою сектор промисловості. Він створює інновації, необхідні для розвитку сільського господарства. Без промисловості сільське господарство деградує", – зауважив експерт.

Також він рекомендував не чекати, щоб ЄС збільшив квоту на томатний сік ще на пару десятків тон. На його думку, краще розлити цей сік у банки та продати у Саудівську Аравію абощо. "Досить продавати пшеницю в Італію та купувати у них спагеті в рази дорожче. Організуйте виробництво у себе", – попереджає економіст.

Е. Райнерт попередив: якщо молоді люди не можуть реалізувати себе в країні, вони емігрують. В першу чергу – люди з підприємницьким духом. 25% Латвії залишили країну після вступу до ЄС. В абсолютних цифрах це небагато, але уявіть, що 25% українців поїдуть на роботу в інші країни – це гігантська кількість.

Говорячи про шлях виходу з боргового рабства, Е. Райнерт навів у приклад Німеччину, яка має позитивне сальдо торгівлі у розмірі 8,9% ВВП, причому в абсолютних цифрах воно більше, ніж у Китаю. "В України – зовнішньоторговий дефіцит у 3,6% ВВП. Україна та багато хто з її сусідів через цей торговий дефіцит йдуть у "боргове рабство". Шлях виходу з цього? Підтримка власної промисловості задля експорту не сировини, а продуктів з вищою доданою вартістю, плюс девальвація національної валюти, хоча останнє болісно", - зазначив експерт.

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0