Спецможливості
Новини

Головні аграрні новини, 3-7 квітня, 2017

07.04.2017
1429
Головні аграрні новини, 3-7 квітня, 2017 фото, ілюстрація
Фото из профиля на Facebook журнала Profi

Світове виробництво зернових в 2017 році прогнозується на рівні 2 597 млн ​​т, що всього на 9 млн т менше рекордного показника 2016- го. Невелике зниження виробництва зернових пов'язане з очікуваним скороченням виробництва пшениці в світі. Очікується, що в 2017-му воно впаде на 2,7% до 740 млн т, головним чином, через зниження цін на посадочні матеріали в Австралії, Канаді та США. Очікується, що загальний обсяг виробництва фуражного зерна встановить новий рекорд в 1 353 млн т. Про це говориться в доповіді FAO.

 

В Україні потенціал виробництва зернових оцінюється в 115,9 млн т, а олійних — 19,0 млн т, але до 2025-го цих цифр досягти не вдасться. Якість українського зерна стабільно гарна, що підтверджується дослідженнями. Рівень протеїну в українському зерні в середньому становить 12%, — повідомив віце-президент SGS Group Геннадій Шульга.

 

В Україні ранніми зерновими і зернобобовими культурами засіяно 1,6 млн га із запланованих 2,4 млн га. Вся посівна площа під урожай-2017 очікується на рівні 26,8 млн га. Посів ярих зернових культур прогнозується на площі 7,2 млн га, в тому числі ранніх ярих зернових — 2,4 млн га.

 

Станом на 5.04.17 Україна експортувала 34,13 млн т зернових, що на 2,86 млн т більше показника за аналогічний період минулого року.

 

В Україні ціни на ринку пшениці просіли. На умовах поставки EXW-елеватор ціни на продовольчу і фуражну пшеницю знизилися на 50-100 грн/т, на умовах СРТ 50 грн/т втратило продовольче зерно, експортні ціни змін не зазнали. Основні причини зниження внутрішніх цін — поступове збільшення пропозицій у зв'язку з просуванням посівної компанії в країні і зміцнення національної валюти.

 

Міністерство аграрної політики України перерахувало на позабюджетний рахунок, відкритий у Державній казначейській службі, 306,3 млн грн для автоматичної виплати дотацій у рамках держпідтримки сільгоспвиробників.

 

В Україні для фінансування реконструкції зрошувальних і осушувальних меліоративних систем введено нову бюджетну програму з обсягом видатків 30 млн грн на розвиток водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021-го.

 

Земельна реформа, безпека і якість харчових продуктів, розвиток органічного виробництва — основні напрямками розвитку АПК в рамках проекту «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року і плану пріоритетних дій уряду на 2017 рік», який було прийнято на засіданні Кабінету міністрів.

 

Україна за станом на початок квітня 2017-го вибрала квоту на безмитний експорт оброблених томатів в ЄС.

 

Україна в цьому сезоні може встановити черговий рекорд із експорту ягід. З 2016-го загальний обсяг експорту українських «твердих» ягід склав 1,9 тис. т, «м'яких» ягід було експортовано більше, ніж 2,7 тис. т.

 

McDonald`s продовжує розширення і має намір збільшити частку української продукції в своєму виробництві. Стати постачальником для мережі може стати навіть невелике фермерське господарство, якщо воно має необхідні сертифікати якості та готове пройти незалежний аудит.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0