Спецможливості
Новини

Глава профільного комітету ВР проти приватизації ОПЗ

03.09.2020
516
Глава профільного комітету ВР проти приватизації ОПЗ фото, ілюстрація

Україні необхідно залишити в держвласності Одеський припортовий завод (ОПЗ), оскільки це підприємство може дати країні конкурентну перевагу на глобальному рівні, вважає глава комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради Дмитро Наталуха. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію “Інтерфакс Україна».

"Є стратегічні галузі, які повинні залишитися в розпорядженні держави, тому що на глобальному рівні вона може мати унікальну конкурентну перевагу за рахунок цих галузей. Дуже простий приклад — Одеський припортовий завод", — сказав Д. Наталуха. Він наголосив, що підприємств такого рівня в світі, ймовірно, два або три.

"Віддати його зараз у приватні руки (при тому, що воно навмисно доведено до банкрутства) — це, як мінімум, недалекоглядно, м'яко кажучи, і зовсім не стратегічно", — заявив глава комітету.

Він зазначив, що не вважає, що держава є безумовно поганим власником. "Я вважаю, що держава може і вміє заробляти. Я б говорив, що приватизація потрібна для тих підприємств, які об'єктивно не становлять жодних конкурентних переваг на ринку України і на глобальному рівні і не приносять прибутку", — додав він.

За його словами, якщо державний аеропорт є прибутковим, то його варто було б залишити в держвласності. Глава парламентського комітету також виступив проти приватизації "Укрзалізниці", але водночас вважає, що можна говорити про її концесію.

Держава кілька разів намагалася приватизувати підприємство, однак безрезультатно. Фонд держмайна України в кінці липня 2018 року відібрав очолюваний Pericles Global Advisory консорціум у складі White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital як інвестрадника для приватизації ОПЗ. До коронакризи передбачалося, що підприємство може бути виставлено на продаж вже в серпні 2020 року, проте тепер Фонд переніс ці плани на 2021 рік.

ОПЗ простоював з кінця квітня 2018 року. Його роботу було зупинено через порушення давальцем договору з "Укртрансгазом". ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед НАК "Нафтогаз України".

У серпні 2019 року завод відновив роботу, запустивши один агрегат аміаку і два агрегати карбаміду. Конкурси з відбору нового давальця зриваються або блокуються в суді.

ОПЗ у 2019 році збільшив випуск карбаміду з давальницької сировини на 82,1% — до 324,6 тис. тонн, але скоротив виробництво аміаку у 4,7 рази — до 29,9 тис. тонн. На експорт було перевантажено 2 млн 548,5 тис. тонн аміаку (з них 18,6 тис. тонн — власного виробництва) а також 352,3 тис. тонн карбаміду, з них 288,5 тис. тонн власного виробництва.

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее

1
0