Спецможливості
Новини

ДФС і Кабмін розгорнули боротьбу зі схемами ухилення від податків при експорті зернових

31.08.2018
1027
ДФС і Кабмін розгорнули боротьбу зі схемами ухилення від податків при експорті зернових фото, ілюстрація

Деякі з українських експортерів зерна намагаються занизити митну вартість продукції при її відвантаженні через порти. Про це 29 серпня заявив в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослав Продан на засіданні Кабміну, передає propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«На Одеській митниці і в зоні діяльності Миколаївської митниці призупинено відвантаження зернових за підробленими документами на суму понад 33 млн грн», - сказав Мирослав Продан.

Зокрема, «на початку серпня одне з вітчизняних підприємств намагалося вивезти з України 7,15 тис. т пшениці загальною вартістю 33,315 млн грн за «підробленими документами, які були отримані незаконним шляхом або містили неправдиві відомості ... Директор компанії-експортера був підставною особою і комерційних документів компанії-експортера не підписував», - заявив глава відомства.

Член правління Товариства виробників і споживачів бобових Олександр Штефанець підтвердив, що реалізація за кордон зерна, закупленого за готівку, - один із відомих ринку способів нелегального експорту. «Щоб здійснити продаж такого зерна, шахраї користуються послугами фейкових фірм, від імені яких оформляються документи на експорт, і на рахунку яких потім має повернутися валютна виручка. І, відповідно, ними повинні бути заплачені податки. Однак після здійснення експорту такі фірми закриваються, валюта в Україну не повертається, а податки - не сплачуються », - пояснив Штефанець. При цьому сказати, наскільки подібні «алгоритми» поширені в Україні, він не зміг.

За словами президента Української зернової асоціації (УЗА) Миколи Горбачова, жодна з великих українських компаній в таких махінаціях помічена не була, і перевірки податкової на їхній роботі ніяк не позначилися. Це ж підтвердили кілька гравців ринку, запевнивши, що працюють «в білу» і про тонкощі ухилення від податків не обізнані.

У той же час, за словами Миколи Горбачова, податкова все ще практикує поділ відповідальності між учасниками угоди - аж до повного перенесення провини на покупця - хоча за законодавством покупець не у відповіді за дії, що здійснюються продавцем. «Якщо в ланцюжку продавців і покупців є недобросовісний учасник, то податкова прагне карати сумлінного покупця. А реального механізму, який би відтинав недобросовісних учасників, поки не винайшли », - сказав він. І додав, що УЗА співпрацює з ГФС в прагненні «винайти» такий механізм: створено спільну робочу групу, учасники якої розробляють модель більш відкритого і захищеного зернового ринку.

У свою чергу, прем'єр Володимир Гройсман на засіданні уряду пообіцяв, що Кабмін продовжить боротьбу зі схемами ухилення від сплати митних платежів, які «не дають змоги повноцінно наповнювати бюджет України».

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0