Спецвозможности
Новости

Газову “свердловину” та “завод міндобрив” — у кожне господарство

15.08.2008
929
Газову “свердловину” та “завод міндобрив” — у кожне господарство фото, иллюстрация
Біогазова установка виробляє біогаз та біодобрива з відходів сільського господарства способом безкисневого зброджування. Сировиною можуть бути відходи рослин, силос, солома, гниле зерно, гній ВРХ, гній свиней, курячий послід, відходи боєнь, каналізаційні стоки, жири, біовідходи, відходи харчової промисловості, садівництва, солодовий осад, вичавки.
 
Які вигоди від біогазової установки?
Насамперед переробка відходів сільського господарства та гною — це система очищення, яка, до того ж, ще й прибутки дає.
 Переробка відходів одночасно і в великих кількостях дає вам таке:
n    очищення від біовідходів
n    біогаз
n    електрику
n    тепло
n    добрива
Усе, перераховане вище, виробляється майже за нульовою собівартістю. Адже гній безплатний, а установка потребує лише 10–15% енергії. Для обслуговування дуже великої установки достатньо праці одного робітника 2 години за день.

Із 1 тонни гною можна одержати:

Тобто, якщо ваша ферма викидає
1 тонну гною за день, то за рік ви просто викидаєте приблизно 124 тис. грн. А за п’ять років ця сума сягне 620 тис. грн.
Хтось спробує заперечити, що собівартість енергії та добрив тут справді нульова, але не нульова вартість установки. На це можна сказати, що вартість біогазової установки менша, ніж затрати на прокладання газової труби та лагун.
Щодо силосу, то, наприклад, у Німеччині є кілька сотень установок, які працюють тільки на кукурудзяному силосі та спеціально виробляють газ і електроенергію. Для України така установка може бути вигідною тільки в разі переробки саме відходів, а не силосу, що спеціально виробили.
Докладніше про всі вигоди біогазової установки
Утилізація, або очищення
Звичайний гній не можна використовувати як добрива протягом 3-5 років. За використання звичайних відстійників, смітників та лагун фільтрат часто потрапляє в грунтові води, від чого хворіють люди та тварини. Розміри лагун величезні, і запахи від них стоять відповідні.
У разі використання біогазової установки гній переброджує, і цю масу відразу ж можна використовувати як добриво. Площа біогазової установки менша за площу лагуни в кілька десятків разів. Таким чином, крім очищення, можна ще й ефективніше використовувати земельні площі.
Очищення можна також обчислити в грошовому вимірі. Ви можете підрахувати, приміром, скільки коштує лікування тварин. Використовуючи систему очищення, ви зробите так, що ваші тварини і ви самі менше хворітимете й менше витрачатимете на ліки.
Біогаз
У процесі бродіння із біовідходів виробляється біогаз. Цей газ можна використовувати для приготування їжі, обігрівання приміщень. Його можна скраплювати, накопичувати, перекачувати, використовувати для заправки автомобіля або ж продавати сусідам.
Ціна газу за останні два роки піднялась в 3,5 раза. Всі розуміють, що подальше подорожчання газу в Україні — значне й неминуче. Та хоч як це дивно, більшість не думає про вплив подорожчання щодо себе особисто, своєї сім’ї та бізнесу.
В багатьох населених пунктах і досі нема газу, його привозять у балонах, що не зовсім дешево. А на прокладання кілометрів газопроводу потрібні мільйони доларів. Замість того, щоб будувати газопроводи, за ці ж або навіть за менші кошти можна побудувати біогазові установки. За газ із газопроводу потрібно платити, а газ із біогазової установки — зажди безплатний.
Електроенергія
Із 1 м3  біогазу в генераторі можна виробити від 3 до 8 кВт*г    електроенергії.
    Електроенергія в світі коштує 10 центів за кВт. У нас поки що всього 5 центів. Враховуючи, що твели (сировина для ядерних реакторів) — російські, швидше за все, й українську електроенергію чекає безрадісна доля газу.    
Тепло
Тепло від охолодження генератора або від згорання біогазу можна використовувати для обігрівання ферми, будинків, сушіння насіння, кип’ятіння води для худоби. Багато хто думає, що тепла вода їм не потрібна. А наспраді, наприклад, якщо корову поїти теплою водою, то вона даватиме більше якісного молока і менше хворітиме.
Водночас із біогазовими установками можна відроджувати і встановлювати нові теплиці. Тепло можна також використовувати для роботи рефрижераторів, які, своєю чергою, використовувати, наприклад, для охолодження свіжого молока на молочних фермах або для зберігання м’яса, яєць.
Добрива
Маса, що перебродила, — це готові екологічно чисті рідкі або тверді біодобрива без нітратів, насіння бур’янів, патогенної мікрофлори, яєць гельмінтів, специфічних запахів. За використання таких збалансованих біодобрив урожайність підвищується на 30–50%.
Люди щорічно купляють і везуть здалеку дорогі добрива. А вони насправді поруч, до того ж — найкращі. Біогазова установка дає добрива найвищої якості. Якість цих добрив вища, ніж у звичайних, а їхня собівартість дорівнює “0”.
Цих добрив не треба чекати. Біогазова установка виробляє їх щодня.

Интервью
Неделю назад президент Зеленский подписал закон, который назвали законом о земельной децентрализации. Сайт «Пропозиція» решил поинтересоваться у заведующего кафедрой землеустроительного проектирования НУБиП (бывшая УСХА), доктора... Подробнее
Эта молодая красивая девушка гордо называет себя дочерью фермера. Их хозяйство «Гелиос-1», расположенное вблизи Каховки на Херсонщине, два года занимается выращиванием красной фасоли, а в прошлом году стало даже лидером по ее урожайности.... Подробнее

1
0