Спецможливості
Агрохімія

Фунгіцидний захист яблуневих садів

12.08.2016
19493
Фунгіцидний захист яблуневих садів фото, ілюстрація
yabluka na giltsi dereva

Плодовим культурам загрожують різні хвороби. Захворювання рослин - це будь-яке порушення фізіологічних процесів у рослинному організмі під дією чинників, що негативно впливають на його ріст і розвиток. Як наслідок - зниження врожайності, погіршення якості продукції, скорочення продуктивного періоду.

 

Пріоритетним напрямом сучасного розвитку плодівництва в Україні є впровадження інтегрованого захисту рослин. У нинішніх умовах інтенсифікації виробництва плодів яблуні в інтегрованих системах захисту домінуючим вважається хімічний метод, оскільки він є і порівняно простим у застосуванні, і достатньо ефективним.

Розвиток інфекції починається з ураження рослин збудником хвороби. Безпосередньо після ураження розвиток хвороби протягом деякого періоду перебігає приховано, без зовнішніх ознак, лише через деякий час на уражених органах або на всій рослині проявляються симптоми захворювання. Серед найбільш поширених і небезпечних хвороб яблуні в Україні є ПАРША, БОРОШНИСТА РОСА, МОНІЛІОЗ, АЛЬТЕРНАРІОЗ.

Парша

Зимують збудники парші у сумчастій стадії, яка розвивається на уражених листках, а також у формі грибниці, що зберігається взимку в тканинах кори уражених пагонів. Рано навесні у псевдотеціях формуються сумки із сумкоспорами. На одному листку може сформуватися до 2000 псевдотецій, у кожному з яких утворюються по 100–200 сумок, а в кожній сумці — по 8 сумкоспор. Масово яблуня та груша уражуються паршею під час розпускання бруньок, цвітіння та утворення зав’язі. Для проростання сумкоспор і конідій потрібні крапельна волога й температура повітря від 4 до 30°С (оптимальна — 18…20°С). Сприятливі умови для розвитку парші створюються в ущільнених, погано провітрюваних насадженнях, а також у садах із високими загущеними кронами дерев. Шкідливість парші полягає в обмеженні асиміляційної поверхні внаслідок ураження й передчасного опадання листя. При сильному пошкодженні квіток та зав’язі парша може повністю знищити врожай, до того ж товарна якість плодів значно знижується.

Завдяки високотехнологічним розробкам світового рівня та широкій лінійці засобів захисту яблуні компанія «Сингента» пропонує садівникам комплексну програму професійного захисту садів, яка буде ефективною на всіх етапах розвитку рослини.

За результатами  багаторічних досліджень, які проходили по всьому світу, в тому числі й в Україні, найвищу ефективність  фунгіциду ХОРУС® проти парші листя яблуні спостерігали на початку вегетаційного сезону. Крім високої ефективності проти парші, ХОРУС® також забезпечує захист від борошнистої роси та монілії, тому в системі боротьби з паршею оптимальним для застосування фунгіциду ХОРУС® є період від фази зеленого конуса і до цвітіння.

За активного ураження паршею потрібно застосовувати СКОР® — найкращий системний препарат для захисту садів, діючою речовиною якого є дифеноконазол (250 г/л). Під час обприскування СКОР® поглинається листками, має захисну та лікувальну дії. За використання препарату з профілактичною метою тривалість дії становить 6–7, а з лікувальною — 4–5 днів. СКОР® застосовують не тільки проти парші, а й проти борошнистої роси, альтернаріозу, кучерявості листя персика. Окрім захисної дії, препарат позитивно впливає на рослину (збільшує площу листкової поверхні, довжину пагонів та їхню облистяність), забезпечує закладання врожаю на майбутній рік.

Завдяки системній дії СКОР® створює стоп-ефект — зупиняє та лікує вже пошкоджені ділянки листя та плодів.

Прекрасні результати в боротьбі проти парші та альтернарії після цвітіння в фазі зав’язування плодів, плід «ліщина» та «грецький горіх» можливі за умови застосування бакової суміші препаратів Скор® і Хорус® (при цьому останнього слід додавати лише півнорми). Поєднання двох препаратів із різними механізмами дії унеможливлює прояв резистентності та створює ефект синергії в боротьбі проти основних хвороб яблуні.

У найвідповідальніший період розвитку яблуні — фазі цвітіння — компанія «Сингента» пропонує застосовувати новий інноваційний фунгіцид ЕМБРЕЛІЯ™.

Ембрелія™   

Препарат містить дві діючі речовини — дифеноконазол та ізопіразам.

Ізопіразам — інноваційна діюча речовина з класу піразолкарбоксамідів, що відноситься до другого покоління SDHI-фунгіцидів. Це єдина речовина у підкласі бензопіразоли, яка вирізняється унікальними властивостями навіть у межах класу. Вона інгібує активність ферменту сукцинат дегідрогеназу в мітохондріях патогенів. Активність ферменту — це обов’язковий етап мітохондріального циклу трикарбонових кислот, який є основним маршрутом для виробництва енергії в клітинах. Перешкоджання цьому циклу завдяки ізопіразаму приводить до припинення виробництва енергії у клітинах.

Дифеноконазол — системний триазол, який має потужну системну дію.

Під час обприскування діюча речовина сорбується листками, створює захисну та лікувальну дії, повністю інгібує ріст субкутикулярного міцелію, знижуючи рівень спороношення патогену.

Препаратом ЕМБРЕЛІЯ™ можна проводити до трьох обробок.

Норма витрати становить 1,2–1,5 л/га, інтервал — 10–14 днів, починаючи з фази рожевого бутона до фази дозрівання плодів. Дощі, що випали через годину після обробки, не впливають на ефективність препарату.

Серед основних хвороб, які завдають значної шкоди наприкінці сезону, — моніліоз яблуні та інших зерняткових і кісточкових культур, різні види гнилей та хвороби плодів і винограду під час зберігання у сховищах. Для ефективної боротьби з основними хворобами кісточкових культур (моніліозом, альтернаріозом, сизою пліснявою, фузаріозною гниллю, сірою гниллю) та захворюваннями плодів під час їхнього зберігання важливо провести хімічну обробку препаратом СВІТЧ® компанії «Сингента». Це двокомпонентний фунгіцид контактно-проникної дії. Діючими речовинами препарату СВІТЧ® є ципродиніл (375 г/л) та флудіоксоніл (250 г/л), які мають короткий період очікування (7–20 днів).

Норма витрати цього фунгіциду становить 0,75–1,0 кг/га.

Препарат високоефективний для захисту рослин за різного інфекційного навантаження, а також за низьких температур. СВІТЧ® швидко поглинається рослиною, не змивається дощем, нефітотоксичний, діє проти зимуючих стадій збудників хвороб. Обприскування препаратом проводять у період вегетації й аж до збору врожаю. СВІТЧ® має неперевершену лікувальну дію щодо захисту плодів від механічних пошкоджень і граду.

 

Інтерв'ю
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0