Спецможливості
Новини

Франко-українські зустрічі на Черкащині

09.12.2008
535
Франко-українські зустрічі на Черкащині фото, ілюстрація

“Ми хочемо мати “Францію” на теренах України”, — сказав заступник міністра агрополітики Петро Вербицький, відкриваючи семінар із тваринництва “Генетика ВРХ та свиней, корми та обладнання”, організований нещодавно на Черкащині французькою Асоціацією розвитку міжнародних обмінів продуктами та технологіями в агропромисловому секторі (АДЕПТА) за участю УАК та Украгроконсалт. Французи ж засвідчили свою готовність всебічно нам у тому сприяти.

“Ми хочемо мати “Францію” на теренах України”, — сказав заступник міністра агрополітики Петро Вербицький, відкриваючи семінар із тваринництва “Генетика ВРХ та свиней, корми та обладнання”, організований нещодавно на Черкащині французькою Асоціацією розвитку міжнародних обмінів продуктами та технологіями в агропромисловому секторі (АДЕПТА) за участю УАК та Украгроконсалт. Французи ж засвідчили свою готовність всебічно нам у тому сприяти.

Останнім часом Франція виявляє підвищений інтерес до агросектору України, підтвердила Надін Мірошнікофф, яка представляла Міністерство сільського господарства та продовольства Франції: “Нині Україна є для нас одним із партнерів у співробітництві”. На Черкащині, зокрема, частка французького капіталу в загальному обсязі іноземних інвестицій становить 8,5%. Тож не випадково саме тут відбулася зустріч українських товаровиробників з представниками понад 20 французьких компаній, що спеціалізуються на скотарстві, виробництві технологічного обладнання та комбікормів, санітарних та ветпрепаратах тощо.
Французькі тваринники таки мають що запропонувати українським виробникам. Поголів’я ВРХ у Франції, зокрема, нараховує нині понад 4 млн корів восьми молочних порід та понад 4,1 млн корів десяти м’ясних порід міжнародного значення, за якими провадять сучасні комплексні програми селекції. Щорічний генетичний прогрес у молочних породах становить 70–110 кг молока, у м’ясних – 20 кг приросту маси, вони добре пристосовані до кліматичних та кормових умов у різних регіонах світу.
Окрім племінного та генетичного матеріалу ВРХ, свиней, домашньої птиці та кіз, французькі компанії представили найсучасніші технології репродукції тварин, виготовлення кормів, підвищення якості тваринницької продукції, інженерні проекти, обладнання для зберігання і переробки молока та м’яса, ветеринарні препарати та багато іншого. Вони прагнуть допомогти нам створювати сучасні підприємства, організувати ведення господарства відповідно до логіки галузі, обмін інформацією між господарствами.
Українські товаровиробники мали можливість у безпосередньому спілкуванні з французькими колегами визначити напрямки майбутньої співпраці.
Гості з Франції, як годиться, ознайомилися з реаліями українського села, оглянули кілька господарств, мали бесіди не лише з офіційними особами, а й із власниками та працівниками сільгосппідприємств і одностайно відзначили великий потенціал для інвестицій.
Наразі інтерес Франції до України збігається з інтересами нашого агробізнесу, зокрема, у тваринництві, яким останнім часом начебто всерйоз перейнявся й український уряд. Передовсім, розробив черговий план розвитку тваринництва на майбутні роки з вельми амбіційними цілями: виробництво зернових — від 40 до 80 млн тонн, молоко — 18–20 і м’ясо – від 3 до 7 млн тонн на рік. З одного боку, як вважає радник українського міністра агрополітики пан Жан-Жак Ерве, такі амбіційні плани не є нерозумними, зважаючи на потенціал, який здатні показати кращі підприємства України за умови належної організації управління. З іншого, – наголосив заступник президента УААН пан А.Головко, — одним із визначальних чинників є “наша послідовність” (не уточнюючи, правда, чия саме), позаяк донині жодна з проголошених програм не була виконана.
Втім, можна сподіватися, що Міністерству агрополитики України  вдасться нарешті створити необхідні та достатні умови, аби сільське господарство реалізувало свій потенціал уповні, навіть попри кризу. Якщо не станеться чергових перевиборів.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 

1
0