Спецможливості
Новини

Французький суд визнав виробника пестицидів винним у хворобі фермера

12.04.2019
970
Французький суд визнав виробника пестицидів винним у хворобі фермера фото, ілюстрація

Французький апеляційний суд ухвалив у четвер, що компанія  Monsanto, яка належить Bayer, відповідальна за погіршення здоров'я фермера Поля Франсуа, який, обробляючи поле від бурʼянів, вдихав пестицид, вироблений компанією. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Майнд ЮА».

«Ми приймаємо до відома рішення на користь пана Франсуа і вивчаємо повну постанову», – зазначили в прес-службі Bayer у Франції.

Поль Франсуа стверджує, що в нього виникли неврологічні проблеми після випадкового вдихання препарату Lasso у 2004 році. Він звинуватив Monsanto в тому, що компанія не надала адекватних попереджень щодо безпеки.

Судові розгляди цієї справи тривають уже понад 10 років. Франсуа виграв суд у 2012 і 2015 роках, однак Вищий суд Франції скасував ці рішення та призначив нове слухання.

Проте останнім рішенням не визначено жодної компенсації для фермера.

Апеляційний суд передав справу в інший суд, повідомила група позивачів «Phyto-victimes». Ця група представляє працівників, які заявляють про проблеми зі здоров'ям через вплив пестицидів.

Препарат Lasso був заборонений у Франції у 2007 році, до цього продукт уже був заборонений і в деяких інших країнах. Правові проблеми, пов'язані з гліфосатом (активною речовиною пестицидів), привели до того, що Bayer втратив близько 30 млрд євро в порівнянні з ринковою вартістю з серпня минулого року.

Нагадаємо: наприкінці березня Федеральний суд в США зобов’язав компанію Monsanto виплатити $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом.

Ключові слова: Франція, суд, пестициди, Monsanto, Bayer

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0