Спецможливості
Новини

ФДМУ готує розпродаж державних сільгосппідприємств, виправдовуючись їх збитковістю

26.08.2021
646
ФДМУ готує розпродаж державних сільгосппідприємств, виправдовуючись їх збитковістю фото, ілюстрація

Наразі до переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств, що підлягають приватизації, вже включено 16 підприємств. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

Питання приватизації ще 43 цілісних майнових комплексів вирішиться з прийняттям закону  про розпаювання державних земель при приватизації підприємств. Документ передбачає безоплатну передачу учасникам бойових дій та державним працівникам чи пенсіонерам до 20% та до 40% відповідно від площі сільськогосподарських угідь, що підлягають приватизації.

Кінцева мета, як зазначають у Фонді державного майна — залучення ефективного приватного власника. Саме тому землі цих державних підприємств не розбивають та не віддають в оренду. У Фонді вважають, що реалізація лише у вигляді єдиних майнових комплексів позитивно впливатиме на кінцеву вартість такого майна.

Серед найбільших агропідприємств за площею сільськогосподарських земельних ділянок, що підуть на продаж, у Фонді державного майна назвали наступну трійку:

✔ ДП "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" з 25 філіями по всій Україні — 17,7 тис. га;

✔ ДП "Племрепродуктор "Степове" (вирощування великої рогатої худоби, свиней, а також зернових, олійних і кормових культур; розташоване в Миколаївській області) — 7,5 тис. га;

✔ ДП "Благодатне" (вирощування великої рогатої худоби, свиней, а також зернових, олійних і кормових культур; розташоване в Харківській області) – 5,3 тис. га.

Всі ці підприємства пов’язують повідомлення про намагання рейдерського захоплення, спроби державних чиновників переписати їх землі на своїх та про незаконні відчуження врожаю, техніки, палива тощо.

У 2020 році державні агропідприємства, що знаходяться в управлінні Фонду державного майна, отримали збиток в розмірі 48,2 млн грн. 

Майже всі ці обсяги припадають на три підприємства:

державне підприємство "Пуща Водиця" зі збитком 32,4 млн грн за 2020 рік. Підприємство має у своєму розпорядженні трошки більше 2000 га земель і наразі знаходиться в епіцентрі декількох скандалів навколо забудови Мінського масиву та ЖК "Варшавський квартал";

"Державний резервний насіннєвий фонд України" — 10,5 млн грн збитків;

"Знам'янський шовкорадгосп" зі збитком 2,8 млн грн і земельним банком 372 га.

Серед лідерів за прибутковістю торік з тих підприємств, що знаходяться в управлінні Фонду, назвали ДП "Благодатне" (2,5 млн грн), ДП "Іскра" (1,2 млн грн) та ДП "Чутове" (799 тис грн). Їхні земельні банки становлять 5340 га, 1700 га та 2700 га відповідно.

"Наразі налічується 10 прибуткових та 16 збиткових державних агропідприємств. Решта 62 підприємства тримаються на рівні беззбитковості або не ведуть господарську діяльність протягом років", — розповіли в ФДМУ.

Всього у сфері управління Фонду державного майна перебувають цілісні майнові комплекси 88 сільськогосподарських підприємств. 30 з них активні та здійснюють господарську діяльність, 29 на стадії відновлення господарської діяльності, а 29 не працюють.

Відновленням господарської діяльності у відомстві називають процес призначення нових керівників, оформлення документації на нерухомість та повернення на баланс незаконного відчужуваного раніше.

Поняття "не працюють" означає, що на них все вже або незаконного відчужене, або відсутня документація чи навіть керівник.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0