Спецможливості
Новини

Фермери зможуть отримати землю під виплату 2800 грн/га на рік

13.07.2020
2486
Фермери зможуть отримати землю під виплату 2800 грн/га на рік фото, ілюстрація
Тарас Висоцький

Наразі в обробітку фермерських господарств знаходиться близько 500 тис. га землі у постійному користуванні.

Проте, сам інститут постійного користування не додає впевненості в інвестуванні.

З відкриттям ринку землі фермери матимуть можливість фактично за вартість оренди в розстрочку на 10 років — це в середньому 2800 гривень за гектар на рік за нормативно-грошовою оцінкою, отримати землі в приватну власність. Повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Фейсбук Т. Висоцького.

«Тобто до 2024 року ми отримаємо суттєвий сегмент фермерських господарств, а також додатково близько 10 тис. сімейних фермерських господарств», — вважає заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«Ринок землі відкриває для фермерів нові горизонти. Вони можуть, не боячись втратити землю, інвестувати у своє господарство — у садівництво, тваринництво.

І щоб дійсно фермери повірили і почали це робити, ми вже цього року започаткували фокусні програми їх підтримки, на кшталт 5000 грн на голову ВРХ для СФГ, компенсація по племінному ресурсу, а у подальшому — розширимо напрями підтримки, зокрема, на органічне виробництво, нішеві культури та інше.

Адже підтримка аграріїв і створення сильного фермерського руху в Україні — пріоритет для Мінекономіки», — написав він.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0