Спецможливості
Новини

Фермери розповіли, чи буде цьогоріч Україна із хлібом та олією через перепади погоди

04.06.2020
858
Фермери розповіли, чи буде цьогоріч Україна із хлібом та олією через перепади погоди фото, ілюстрація

В Україні фермерам через різкі перепади погоди довелося пересіювати поля. Поки що не можуть підрахувати, які будуть збитки від часткової загибелі сільськогосподарських культур. Але упевнені, що без фінансових втрат не обійдеться. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Директор агрофірми Віктор Зінченко, який вирощує озиму пшеницю, нарікає на погодні примхи.

«Колосок повинен бути у півтора рази однозначно більший. Думали, що буде посуха. А сталося, що дощі. І, напевно, не така шкода від дощів, як від того, що немає суми ефективних температур», — каже він.

Фермер не сумнівається, що хліб цьогоріч подорожчає.

«Планували центнерів не менше 60 буде. Но якщо вийдемо 45-50, це буде для цього року чудово», — додає він.

На сусідньому полі росте озимий ячмінь. Його мало бути 60 гектарів, але лишилося тільки 10. Решту землі довелося пересіяти соєю. Кукурудза також ледь жевріє. Холодні весняні ночі не дають їй піти у ріст. А тут ще й травневий сезон злив.

Нарікають фермери і на сходи сої. Їх теж забило дощами.

А от на Кіровоградщині на дощі ледь не моляться. Тут була безсніжна зима, весняна посуха та заморозки до 5 градусів. Фермери готувалися до найгіршого. Але тепер більшість посівів пшениці врятовано. Соняшника — також.

«Якби не цей дощ, то ми б отримали відсотків на 80 менше, якби не було дощу. Я думаю, і соняшник буде, і олія буде. Я думаю, все буде добре», — каже фермер Олексій Цокалов.

Клімат в Україні стрімко змінюється, пояснюють в Укргідрометцентрі. Вперше за 150 років метеоспостережень в Україні зовсім не спостерігалось зими. Погодні перепади стають аж надто відчутними та стресовими для сільського господарства.

«Найбільша біда сталася на півдні. Це, перш за все, Одеська область. На півдні взагалі за 3-4 місяці не випало жодного дощу», — розповіла керівниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

А травень видався надто екстремальним. Бо, за словами фахівців, останнього разу така низька температура спостерігалася 40 років назад. Однак літо вже на порозі. Від 5 червня прийде довгоочікуване тепло, а потім і спека. Але рослинам допомогти має накопичена у ґрунті волога.

В уряді запевняють, що навіть попри усі погодні негаразди, дефіциту зерна країна не матиме.

«Наш прогноз становить 68 мільйонів тон зернових. При внутрішньому споживанні 23. І наш прогноз становить близько 20 млн тон в сумі олійних - соняшник, соя, ріпак», — повідомив заступник міністра економічного розвитку Тарас Висоцький. 

Ключові слова: фермер, зерно, олія, хліб

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0