Спецможливості
Новини

Фермери не страхують посіви, бо не довіряють державі - експерти

23.08.2016
1081
Фермери не страхують посіви, бо не довіряють державі - експерти фото, ілюстрація
посіви

Вітчизняні фермери не страхують свої посіви. Із всіх посівних площ застраховано лише  3%.

Про це повідомляє Agronews

Певних зусиль у цьому напряму докладає і влада: зокрема, Нацкомфінпослуг і Міжнародна фінансова корпорація обіцяють відформатувати і перезапустити систему агрострахування в Україні. Для цього вже розроблений законопроект «Про страхування сільгосппродукції з держпідтримкою».  У ньому прописано, що розмір держпідтримки за умови, що будуть страхуватися всі аграрії, може перевищити 1,3 млрд гривень. Окрім того передбачається, що фермери будуть платити лише половину вартості страхового полісу. Іншу половину покриватиме держава.

 Раніше Уряд вже намагався ввести обов’язкове страхування посівів, але через фінансову кризу рівень підтримки страхування урізали, і система не працювала. У 2012 році влада навіть сформували агростраховий пул, уклавши вісім договорів агрострахування з держпідтримкою на суму 173 тис грн. Половину цієї суми держава повинна була повернути аграріям, і кошти не знайшлися.

Страховики, як правило, пропонують аграріям на осінь і зиму страховий захист від загибелі посівів, а навесні і літо - мультиризиковий поліс (що включає страхування від заморозків, паводків, граду, бурі, посухи, зсувів, пожеж, навіть хвороб рослин). У страхових компаніях визнають: на ринку агрострахування немає внутрішніх ресурсів для зростання, потрібна допомога держави. 

Проте, у будь-якому випадку, експерти страхування запевняють, що на українському ринку страхових послуг єдино можлива модель страхування аграріїв – спільно з державою. Держава повинна усвідомити, що в разі виникнення форс-мажорних обставин масового характеру їй все одно доведеться виділяти гроші на покриття збитків сільгоспвиробникам від наслідків стихії.
 

Ключові слова: страхування

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее

1
0