Спецможливості
Новини

Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського

26.04.2021
695
Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського фото, ілюстрація

Федерація роботодавців України разом з іншими асоціаціями переробників сільськогосподарської продукції звернулися до глави комітету Ради з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням скасувати пільговий ПДВ в 14% для окремих категорій аграріїв, до яких відноситься компанія олігарха Андрія Веревського «Кернел» і невелика група його колег. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Обозреватель».

За словами голови ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, зниження ПДВ з 20 до 14% для окремих категорій призвело до таких наслідків:

  • викривлення конкурентного середовища (зокрема, між переробниками, які використовують власну сировину, та тими, хто переробляє придбану сировину);
  • суттєвих втрат більшості переробників сільськогосподарської продукції (зокрема, переробників у м’ясній, молочній, борошномельній, цукровій та солодовій галузях) на тлі виграшу окремих вертикально інтегрованих структур.

Крім того, дане нововведення не відповідає положенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тож роботодавці звернулися до голови профільного комітету ВРУ із проханням терміново ініціювати внесення змін до Податкового кодексу, вилучивши з нього норми щодо застосування ставки ПДВ 14% на окремі види сільськогосподарської продукції (зокрема, за товарними позиціями відповідно до УКТ ЗЕД: 0102 (Велика рогата худоба, жива), 0103 (Свині, живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1001 (Пшениця), 1002 (Жито), 1003 (Ячмiнь), 212 91 (Цукрові буряки).

Так, ПДВ потрібно платити тільки за додану вартість, тобто різницю між ціною купівлі та ціною продажу. Бізнес Веревського, як стверджують підприємці, ціни не знизив. В результаті різницю в ПДВ (6%) повинні платити ті компанії, які купують його аграрну сировину — виробники готових продуктів. Тобто реально вони платять 26% ПДВ.

Усього за один місяць представники м'ясної, молочної та борошномельної сфери втратили мільйони гривень, розповідає голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. «Ми вважаємо, що вся тяжкість сплати ПДВ в результаті перекладена на кінцевого споживача, на виробника кінцевої продукції», — заявив представник «Хлібодара» Борис Шестопалов.

Таке нововведення призвело до фінансових втрат як бюджету країни, так і компаній. За різними оцінками, великі агрохолдинги через «закон Веревського» зможуть заощадити щонайменше 16 млрд грн.

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0