Спецможливості
Новини

FAO запустить програму з бджільництва в двох регіонах

20.04.2017
1912
FAO запустить програму з бджільництва в двох регіонах фото, ілюстрація
Спочатку фахівці FAO планують створити бази для навчання, знайти кілька людей і роздати їм матеріали, щоб вони зуміли виробляти мед спільно і ділилися досвідом

FAO в цьому році має намір реалізувати в Україні один цікавий проект - роздавати інвентар для заняття бджільництвом. Допомога надається в рамках реалізації групи проектів "Надзвичайної програми FAO" і розповсюджується на прифронтові села, на звільнені території Донецької та Луганської областей. Про це повідомив координатор проектів з реагування в надзвичайних ситуаціях FAO в Україні Фаррух Тоіров, пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPortal.ua.

За його словами, зараз вибирають пілотні села, тому що бджільництво - складне заняття, потрібна ще і рослинницька база.

Спочатку фахівці FAO планують створити бази для навчання, знайти кілька людей і роздати їм матеріали, щоб вони зуміли виробляти мед спільно і ділилися досвідом. "Практика показує, що це ефективний проект. Завжди згадую коментар однієї жінки з Чечні: "Я багато бачила, але заняття бджолами мене найбільше заспокоює, що в період війни дуже важливо". Бджільництво дає багато корисних продуктів, які також можна продати на ринку. Крім того, це дуже хороший емоційний фактор", - підкреслює Ф. Тоіров.

Крім того, в рамках "Надзвичайної програми FAO" жителям роздають молодих тварин. "Якщо роздавати курку, яка готова на забій, то це не виробництво, а готова їжа, а роздачею їжі займаються інші організації. Ми хочемо, щоб люди щось вирощували і були чимось зайняті. Фактично здійснюємо підтримку господарства, а не роздачу продовольства", - пояснює експерт. Він додав: опитування показало, що місцеве населення потребує поголів'я різних видів тварин. Тому, організація роздає курчат, гусенят, індичат з пакетом комбікормів, козенят, поросят, кроликів з клітинами, планується роздавати телят.

Також жителям роздають насіння овочів, які закуповують в Україні 100%-во, проводячи тендери. FAO планує створити реєстр постачальників до 1 травня, щоб максимально розширити базу компаній, які хочуть бути в проекті. Компанії, які працюють в рамках законодавства України, можуть спокійно брати участь в цих локальних тендерах.

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0